Vanilkové rohlíčky

Vanilkové rohlíčkyVanilkové rohlíčky patří k nejoblíbenějším druhům vánočního cukroví. Mezi našimi vánočními recepty proto rozhodně nesmí chybět. Připravte si lahodné a křehké vanilkové rohlíčky podle našeho receptu.

Suroviny:

260g hladké mouky, 220g másla, 50g vanilkového cukru, 70g mletých ořechů, 1 vejce a na obalení směs moučkového a vanilkového cukru.

 

Příprava:

  • Prosejeme mouku na vál, přidáme cukr, mleté ořechy, máslo a do důlku vejce. Na vále vypracujeme těsto a necháme je odpočinout.
  • Z těsta utvoříme váleček a krájíme malé kousky, ze kterých tvarujeme rohlíčky – ručně, nebo za pomocí formičky.
  • Rohlíčky položíme na plech a pečeme ve středně vyhřáté troubě cca 15-25 minut, podle velikosti.
  • V misce smícháme vanilkový a moučkový cukr a ještě teplé rohlíčky v něm obalíme.

kuchyně, domácnostPartnerem receptů je e-shop Kuchyne-domacnost.cz obchod s kvalitním nádobím, dekoracemi i bytovým textilem. Příprava vánočních pokrmů je vždy svátkem také v kuchyni. Rozléhající se vůně cukroví i tradičních jídel o Štědrém dni je atmosféra, která k tomuto období neodmyslitelně patří. Celá rodina se už nemůže dočkat těch dobrot.

Důvodu k nervozitě nic nepřipálit a všechno stihnout nebude, když budete péci a vařit v kvalitním nádobí. Udělejte z přípravy pokrmů radost a zábavu pro celou rodinu. Každý může přiložit ruku k dílu. Jídelní soupravy pro Váš stůl jsou tou pravou ozdobou i vhodným dárkem pro dceru i celou rodinu. Více…


Přečtěte si také

Jak chutná podzim? Přeci jako dýňové latté!

Jak chutná podzim? Přeci jako dýňové latté!

Podzim už je skoro tady a společně s ním oblíbené podzimní chutě. Zpříjemněte si začátek podzimu, nezoufejte nad koncem léta a hýčkejte své jazýčky. Nechte se inspirovat a…

Přečíst »
Zobrazit pro:   mobil  |  tablet  |  počítač