10 tipů jak obdarovat „nehudebníka“ hudebním nástrojem

Co takhle letos darovat hudební nástroj? Ten nemusí být nutně drahý a zároveň se pro obdarovaného stane parťákem na dlouhou dobu. Krom toho rozvíjí ducha, podněcuje kreativitu a tříbí vkus.

Otázka, zda je pro dítě (i dospělého) vhodnější trávit volný čas s hudebním nástrojem nebo zařízením jako tablet, je pouze rétorická a každý zodpovědný rodič zná odpověď moc dobře. Argumentů je totiž dostatek.

Obrovsky pozitivní vliv má hra na hudební nástroj hlavně pro děti. Hraní dětem prokazatelně zvyšuje IQ a podněcuje přímo fyziologické změny v mozku (lepší vývoj šedé kůry mozkové).

Nebojte se proměnit své blízké v hudebníky. Zde je několik tipů, jak toho snadno dosáhnete.

1) Akustická kytara

Začněme tím, co napadne každého asi jako první. Proč? Protože je to prostě nejoblíbenější hudební nástroje na světě, na který se může naučit opravdu každý. Dnes už seženete kvalitní akustickou kytaru za méně než 3.000,-Kč. Nejlevnější modely se pohybují už za něco málo přes 1.000,- Kč.


2) Klasická kytara

Prostřednictvím klasické kytary můžete skvěle přivést k muzicírování své děti. Jednotlivé velikosti jsou totiž odstupňované podle věku, takže se jim na nástroj bude hrát pohodlně. Klasická kytara má oproti té akustické nylonové struny, takže z nich začátečníky netlačí prsty.


3) Elektrická kytara

Hrát na elektrickou kytaru je snem snad každého kluka. Kytarový komplet, kde najdete kytaru, kytarové kombo, obal a veškeré nutné příslušenství, seženete již za méně než 5.000,- Kč.


4) Dulcimer

Nesmíme zapomenout na dulcimer! Hrát na tenhle neobvyklý nástroj je naprosto snadné. Sám je totiž naladěný do akordu, takže po něm stačí jezdit prstem a hrajete. Cenově vás úplně nevysaje a vy darujete opravdu cool dárek.

5) Cajon

Chcete darovat něco netradičního? Cajon vypadá skvěle v každém interiéru, poslouží i jako alternativní stolička a hlavně je to super perkusní nástroj.6) Boomwhackers

Máte rádi skupinovou zábavu? Pak doma potřebujete Boomwhackers. Tento nástroj na pomezí perkusí a melodického nástroje je absolutní hitovka a potěší každého.

7) Ukulele

Hitem poslední doby je jednoznačně ukulele. Naučíte se na něj za chvíli, můžete ho nosit všude s sebou, seženete ho za méně než 1.000,-. A hrát na něj je totálně sexy.8) Hand pan

Pokud má někdo ve vašem okolí blízko k ezoterice a magii, pak potřebuje Zenko Zen. Pomocí tohoto Hand panu vykouzlíte neskutečné zvuky.

9) Zvukové rozhraní

Máte ve svém okolí někoho, kdo si chce sám nahrávat hudbu? S tímto rozhraním od Line 6 získáte vše, co v domácím studiu potřebujete.

10) DJ kontroler

Baví vaše blízké elektronická hudba? Ať začnou s DJingem. S tímto Dj kontrolerem jim to půjde hned a snadno.

Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...