Chcete si uchovat svoje nejkrásnější vzpomínky? Známe originální způsob.

Jste-li jedni z těch, kteří nedají fotoaparát z ruky, vaše sbírka náhodných momentek pravděpodobně čítá nespočet úsměvných exemplářů. A byla by škoda se o ně nepodělit. Vyberte z vašich úlovků ty nejlíbivější a obdarujte své blízké fotoknihou.

Tradice uchovávání rodinných alb s rozvojem chytrých telefonů a sociálních sítí poněkud upadá. Každý v dnešní době fotky dohledá na internetu či u sebe v telefonu, a tak není potřeba mít vzpomínky na jednom místě tolik palčivá, jako bývala. Přesto si určitě vzpomenete na večery, kdy jste volný čas trávili náhodným listováním starými fotoalby, které jsou plné vašich vzpomínek a smáli se tomu, co vám kadeřnice vytvořila na hlavě, když vám bylo pět let. A právě to je jeden z mnoha důvodů, proč tuto tradici opět zavést.

Jedou z největších výhod technického pokroku je možnost být více kreativní a obyčejná alba tak proměnit v umělecká díla. Všechny své nápady můžete jednoduše zrealizovat ve fotoknize. „Před Vánoci jsme vždy v jednom kole, obliba fotoknih stále stoupá. Na našich stránkách je ale možnost si fotoknihu vytvořit během chvíle v online editoru, aniž by byla potřeba instalovat jakýkoli program.“ říká majitel e-shopu tiskarena.cz Jakub Černý.

Vybrat si můžete ze široké nabídky tvarů, vázání i motivů a dodací lhůta je obvykle do pěti pracovních dnů. Fotoknihu tak stihnete i v případě, že patříte k těm, kteří shánění dárků nechávají na poslední chvíli. Fotokniha je výborným dárkem pro každého, na kom vám záleží a pro koho chcete něco více než nicneříkající poukazy či balíčky ponožek. „K loňským Vánocům jsem nechávala udělat fotoknihu pro svojí mamku. Stála necelých 300 korun a mám podezření, že ji dojala mnohem více než pobyt v lázních, který jsme jí kupovali společně s tátou.“ uvádí dvacetiletá studentka z Králova Dvora Tereza.

Přetéká-li tedy váš počítač všemi možnými fotografiemi z průběhu let, využijte je na vánoční dárek, který je skvělou upomínkou na společně strávené roky. Protože vzpomínky mohou časem vyblednout a nikdy není na škodu si připomenout, jaké to vlastně dříve bylo. 

Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...