Co budete pít o vánočních svátcích?

Máte seznam, co všechno musíte před Vánocemi zařídit? Vybrat a nakoupit vánoční dárky, zajistit vánoční úklid, naplnit ledničku, napéct cukroví…To je jen zlomek povinností, které vás čekají. Alespoň něco vám usnadníme. Pomůže vám s výběrem slavnostního pití, které budete o vánočních svátcích podávat. Jen si to představte…

Výběr toho nejlepšího vína přizpůsobeného tradičním vánočním pokrmům. Sada odrůdových vín vybraná zkušeným sommelierem. To je Vánoční vinný set, který vás provede celými vánočními svátky. 

Klasická štědrovečerní večeře, ta se bez kvalitního bílého vína neobejde. Doporučujeme voňavé Rulandské šedé 2015, výběr z hroznů z Vinařství Štěpán Maňák. První svátek vánoční je svátek plný hodování a rodinných setkání. Ta správná příležitost se před rodinou blýsknout a podávat pozdní sběr, Sauvignon 2013 z  Vinařství Kubík. Druhý vánoční svátek a tradiční pečená kachna nebo husa se pojí s vínem červeným, Svatovavřinecké ročník 2013, pozdní sběr z vinařství Tomáš Krist.

Ale i na Silvestra jsme mysleli. Šumivé víno si nechte až na půlnoc, i když mu bude těžké odolat, jedná se totiž o kvalitní kousek Freixenet Cava Carta Nevada, který zrál celý rok v sudu. Začněte zlehka polosuchým vínem zlatavě bílé barvy Tramín červený 2014 z Vinařství Vladimír Tetur. Toto víno ideálně doplní silvestrovské pohoštění. Kdo chce i Nový rok přivítat skleničkou, pro toho jsme připravili výběr z hroznů, Rulandské modré 2012 z Vinařství Krist Tomáš. To je to víno, které bude třešničkou slavnostního novoročního obědu.

O tom je speciální Vánoční vinný set. Limitovaná edice výběru šesti odrůdových vín vybraných odborníkem. Bez ztráty času nad výběrem a se zaručeným výsledkem. Otázkou zůstává, jestli vám bude jeden vinný set stačit…

Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...