Darujte k Vánocům zážitek

Začíná Vás dohánět každoroční předvánoční stres a shon? Štědrý den se blíží a inspirace na vánoční dárky v nedohlednu? Obálku na peníze zase klidně uložte a pusťte se do výběru zážitků.

Než se do toho dáte, máme pro vás ještě zajímavý pohled na dárky samotné. Když se trefíte do vkusu, bude mít obdarovaný radost jak z hmotného dárku, tak i ze zážitku. Jenže lidský mozek si rychle zvyká a takzvaná hédonická adaptace se postará o to, že po čase radost vystřídá zvyk. 
 
Zážitky mají tu výhodu, že se z nich může radovat dvakrát. Poprvé když je dostane a podruhé, když do nich konečně pustí. Zážitek navíc v těle vyplaví pořádnou nálož hormonů a emocí, díky kterým se zaryjí do paměti. Obzvlášť, když se jedná o zážitky, ve kterých je potřeba překonat sám sebe.
 
 
Na co při výběru zážitku myslet?
Jednoznačně na povahu obdarovaného. Pokud je to osoba, která například není ráda středem pozornosti a uvítá, když si vše hezké užije spolu s blízkými, je vhodné koupit voucher na zážitek třeba pro celou rodinu. Tím může být například velmi oblíbená úniková hra. Nebo můžete zvolit takový druh zábavy, který si obdarovaný užije v pohodlí domova.
 
Jeho koníčky vám napoví.
Pokud má obdarovaný nějaký koníček, máte napůl vyhráno. Jednoznačně největší výhodu má ten, který shání dárek pro sportovce a ještě lépe adrenalinového šílence. Škála možností je opravdu pestrá. Od známých, ale jednoznačně stále vévodících zážitků, jakými jsou např. tandemový seskok, bungee jumping nebo vyhlídkový let balónem, přes méně známý Flyboarding a Kiting až po poměrně netradiční Mushing, neboli jízdu se psím spřežením.
 
 
Auto-moto zážitky a chlapi, to k sobě prostě patří. Jízdou ve vysněném supersportu jen těžko šlápnete vedle, na druhou stranu můžete milovníka aut opravdu překvapit projížďkou v legendárním hadraplánu nebo žiguliku. 
 
 
Ne každý je však rád, jak se s oblibou říká, přehnaně aktivní. Někdo upřednostňuje pohodičku, odpočinek, dobré jídlo a pití. A je to v pořádku, ne při každém zážitku Vám musí srdce bušit jako o závod. V takovém případě je vhodné zabrousit do kategorie pobytů a pivních lázní, do sekce degustací a kurzů.
 
Nový trend zážitků na doma
Letošní rok je prostě jiný. Ale jelikož vše zlé s sebou vždy přináší i něco dobrého, svět zážitků se rozrostl o novou součást – online zážitky. Dnes už není nic zvláštního, že ve své vlastní kuchyni absolvujete prvotřídní kurz vaření nebo si v pohodlí gauče vychutnáte degustaci výběrových piv. Až k vašim dveřím vám kurýr přiveze dokonce i virtuální svět.
 
 
Pořád nevíte?
Jednou obdarovaného baví adrenalin a jindy radši klídek? Nedělejte si vrásky! Ať si ten dárek radši vybere sám. Univerzální poukaz vám kryje záda!
 
Přejeme vám krásné, radostné a záááážitkové Vánoce!
 
 
 
Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...