Darujte let z říše snů!

Vymyslet dárek pro vášnivého kuchaře, nebo fotbalistku je celkem snadné, ale co když je dotyčný/á dobrodruh, cestovatel, fanda do technologie, historie, adrenalinu nebo přímo letectví. Ať už patří do záběru Vašich blízkých jen jedna vášeň z vypsaných nebo hned několik, máte možnost udělat jim radost poukazem na let v leteckém simulátoru. Přijde Vám to fádní? Přesvědčíme Vás o opaku, vše je totiž jen věcí výběru.

Obdarovaný se samozřejmě může jen tak proletět, ale také si může zkusit přistát v destinaci jeho poslední dovolené nebo oblíbeného velkoměsta, utkat se ve vzdušném souboji s dalšími piloty nebo zažít výpadek motoru a přistávat na řece Hudson. A nejde jen o let samotný, díky virtuální relaitě je možné podívat se na místa, kam byste se jinak nedostali. Nebo už jste někdy přistávali vrtulníkem na heliportu na vrcholu Burj al Arab. K dispozici jsou totiž jak simulátory dopravních letadel, tak i simulátory vrtulníků a simulátory stíhačky.  

Že si vybere každý se můžete přesvědčit na následujících řádcích, kde se některým z nabízených simulátorů věnujeme podrobněji.

Pohyblivý simulátor letadla Boeing 737 v Praze na Ruzyni přímo ve výcvikovém středisku pilotů je jasná volba pro fanoušky letectví a fandy technologií. Nic reálnějšího u nás není, navíc v prostředí profesionálního výcvikového centra. Tomu odpovídá i náplň letů. Skutečné postupy, perfektní pilotáž a jasný výsledek: Podařilo se vám přistát?

Heliport Burj al Arab už jsme zmínili a přistát na něm není žádný problém, resp. zkusit si to? Jak nám potvrdili instruktoři, ještě nikomu z klientů se to nepodařilo. Pilotovat vrtulník totiž není žádná legrace. Bezpečně si to vyzkoušet můžete v Praze, kde se nachází Pohyblivý simulátor vrtulníku vybavený nejmodernějšími brýlemi virtuální reality. Věřte nám, že pohled na „pouze“ rovně letící vrtulník, už vám nikdy nepřijde fádní.Simulátor dopravního letadla L - 410. „Čtyřistadesítku“ znají zejména milovníci volného pádu a znalci historie Československého letectví. Je to legenda a pilotovat ji můžete v Ostravě. A nebojte, skákat z ní pro tentokrát nemusíte ?Kdo neholduje „beranům“, může si vyzkoušet pilotovat letecký simulátor Airbus A320 pomocí „side sticku“ a je-li příznivcem napětí a adrenalinu, může v něm dokonce prožít i některý ze scénářů ze seriálu „Letecké katastrofy“, díky zážitku se stejným názvem a vyzkoušet si, jak by v podobné situaci obstál v sedačce pilota.  Tento simulátor A320 má navíc v sedačce zabudovaný vibrační systém, díky kterému můžete vnímat turbulence, pojíždění či dosednutí na runway a nachází se v PrazePro milovníky historie i adrenalinu jsou jasnou volbou simulátory stíhaček. Zástupcem druhoválečných je simulátor stíhačky Messerschmitt Bf - 109 v Praze, modernější stroj pak zastupuje simulátor stíhačky F-16, který pravidelně vzlétá z Brna. Tohle létání není jen o boji, ale jako jedny z mála simulátorů Vám dovolí vyzkoušet si i akrobacii a manévry, které na dopravním stroji rozhodně nezažijete.Po celou dobu, ať už ji strávíte v kterémkoliv kokpitu s Vámi bude zkušený instruktor, který Vám vše vysvětlí a pomůže se vzletem, či přistáním. Uvidíte, že poukazem na letecký simulátor uděláte obrovskou radost! A pokud si stále nejste s výběrem jistí, neváhejte kontaktovat odborníky.

Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...