Jak strávit Štědrý den 2023

Další tipy jak strávit Štědrý den nám poslala jedna ze spokojených uživatelek projektu Vanocni-darky.cz z loňského roku. Děkujeme. Bude paní Zdena inspirovat i Vás?

Štědrý den můžete v dnešní době strávit jakkoliv. Je neomezené množství možností, jak zajímavě prožít tento důležitý den v roce. Většina z nás, stejně jako každý rok, zažije typické české Vánoce.

Ráno ozdobí vánoční stromeček, zazpívají si koledy a zbytek dne se budou těšit, až nastane ten kouzelný večer. Někteří z nás zkusí vydržet až do večera nejíst, aby viděli zlaté prasátko

Potom už nastane štědrý večer a všichni s celou rodinou usednou k štědrovečerní večeři a poté si rozbalí své dárky.

Vánoční tradice na Štědrý den

Štědrý den si také můžete obohatit, pokud si vyzkoušíte některé staročeské tradice a zvyklosti. Můžete si rozpůlit jablíčka, pouštět skořápky ve vodě, nebo se zajít podívat na jesličky do kostela.

Dívky si mohou zkusit předpovědět, kdy se asi vdají, tím že zkusí hodit svůj střevíček. Pokud špička ukazuje ven ze dveří, tak se prý dotyčná dívka do roka a do dne provdá. Můžete také strávit Vánoce na horách a užít si krásu zasněžené krajiny. Sněhu na Vánoce ve městech ubývá a vy si tak bude moci užít ty pravé Vánoce na sněhu.

Pokud chcete zažít něco netradičního, můžete zkusit oslavit Vánoce třeba v teplých krajinách, kde můžete zažít, jak slaví Štědrý den v jiných zemích.

Ať už si vyberete kteroukoliv variantu pro Váš Štědrý večer, je stejně nejdůležitější, abyste byli v tento den obklopeni lidmi, kteří Vás mají rádi, ať už je to rodina, nebo Vaši blízcí přátelé. Jen s nimi to totiž budou opravdové Vánoce, ať už jste kdekoliv.

Přečtěte si také

Jak strávit štědrý den 2023

Jak strávit štědrý den 2023

Jak strávit Štědrý den s rodinou Mít při sobě celou rodinu o Štědrý den, případně po celé vánoční svátky je báječné. Konečně máte čas na všechny kolem sebe a na užívání si…

Přečíst celý článek
Bílé Vánoce (White Christmas)

Bílé Vánoce (White Christmas)

Skladba "White Christmas" od skladatele Irvinga Berlina se dočkala již nespočtu cover verzí. Původní verze v podání Binga Cosbyho je dokonce nejprodávanějším singlem všech dob. V…

Přečíst celý článek
Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...