Jak uplést vánočku

vánoční výzdoba a vánoční atmosféra

Vánoční pečení – pro někoho může tato činnost znamenat mírný stres. Kouzelné předvánoční období, domov provoněný vánočním cukrovím, punčem a všemožnými dobrotami – zkrátka atmosféra k nezaplacení. Umíte uplést vánočku i vy? A z kolika částí?

Vánočka ze 6 částí

Máte vypracované hladké těsto? Vytvořte z něj 6 stejných kuliček, a ty rozválejte na 6 stejných válečků. Na jedné straně jejich konce slepte dohromady. Konce válečků/pruhů, které spojené nejsou rozdělte na 3 a 3 a uprostřed si nechte mezeru.

Překřižte ruce a každou rukou chytněte krajní pruh těsta, držte je a ruce opět vraťte do rovnoběžné pozice. Pruh, který vám zůstane v pravé ruce umístěte na třetí místo zleva. V levé ruce ale druhý pruh těsta stále držte.

Nyní máte pravou ruku volnou. Uchopte tedy pravou rukou pruh, který se nalézá zcela vlevo na kraji, protočte jej, aby ukazoval směrem nahoru. Druhou (levou) rukou položte na třetí místo zprava. Poté pokračujte pořád stejně vždy z obou stran, dokud vánočku nedopletete až do konce. Konce potom spojte dohromady, opatrně přesuňte na plech, potřete vajíčkem a můžete dát péct.

Nejste si jisti? podívejte se na video!

Chcete si vyzkoušet i pletení vánočky z 8 částí? Inspirujte se!

Chystáte se už na Vánoce i vy? Inspirujte se našimi recepty a návody na vyrábění vánočních ozdob. Pak už jen stačí udělat si seznam, abyste věděli, co koupit mamince k Vánocům, co dát dědečkovi nebo jaký dárek koupit manželovi

Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...