Kdy začít péct?

Chcete mít na Vánoce vzorně uklizeno, napečeno a užívat si vánoční pohodu? Připravte si vše s předstihem a v ten správný čas!

Kdy začít péct jaké druhy cukroví?

  • Jako první byste se měli pustit do perníčků a zázvorek. Do Vánoc by se měly řádně uležet a změknout, proto se do nich můžete v klidu pustit již měsíc předem.
  • Svůj čas potřebuje i oříškové a čajové pečivo. Měli byste ho mít připraveno alespoň 14 dní předem.
  • Další přichází na řadu linecké a křehké těsto. Ať už si letos chcete pochutnat na vanilkových rohlíčcích, kolečkách, košíčcích či třeba medvědích tlapkách, měli byste se do jejich přípravy pustit alespoň 10 dní před Vánoci. Lepení, potírání a zdobení můžete dokončit klidně těsně před Štědrým dnem.
  • Nepečené dobroty byste měli připravit jako poslední. Nejlépe chutnají pár dní po přípravě. Hlavně nezapomeňte na čerstvost použitých surovin!
  • Chcete se letos pochlubit vlastnoručně vyrobeným závinem či vánočkou? Pak mějte na paměti, že nejlépe chutnají právě v den upečení.
  • A pokud jako třešinku na dortu plánujete slané či sněhové pečivo, pusťte se do něj „na poslední chvíli“. Nepotřebují žádnou dobu k uležení a nejlepší jsou hned po přípravě.

Máte vše naplánováno?

Přečtěte si také

Konec nudným chlebíčkům! Víme, s jakými snadnými jednohubkami uděláte dojem!

Konec nudným chlebíčkům! Víme, s jakými snadnými jednohubkami uděláte dojem!

Pořádáte oslavu, večírek anebo čekáte návštěvu a chcete připravit něco na zub? Nemáte čas na vaření, ale přesto chcete udělat dojem? Tyto jednoduché nápady si zamilujete!

Přečíst celý článek
Advent: Kde se vzal a jak ho slavit?

Advent: Kde se vzal a jak ho slavit?

V neděli jste rozsvítili první svíčku na adventním věnci a tím vaše oslavy adventu končí? A není to škoda? Zjistěte, jak poctivě oslavit advent a třeba si vytvoříte novou rodinnou…

Přečíst celý článek
Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...