Nakupujeme na Vánoce: Co takhle špičkovou elektroniku (doslova) za pár korun?

Pojďme to letos udělat trochu jinak. Co kdybyste si při nakupování dárků mohli cenovku určit sami? Mobil, televize nebo kolo za pár set korun, nebo rovnou pár korun? U nás to skutečně jde.

O čem je řeč?
No přece o online aukčním portále Cosmito.cz, kde již 10 let denně dražíme kvalitní elektroniku, módní předměty nebo sportovní náčiní v hodnotě stovek tisíc korun pěkně od korunky. A v 90 % případů naše aukce ani zdaleka nedosahují hodnoty, kterou by daná věc měla v obchodě.

Jako konkrétní příklad si můžeme uvést třeba tuto aukci nejnovějšího Samsung Galaxy S9, tuhle 4k Ultra HD televizi od LG nebo nový iPhone Xs.

Všechny aukce už jsou v tuto chvíli ukončené a mají své výherce, kteří přihodili částku, kterou už z nějakého důvodu nikdo jiný nechtěl/nestihl přehodit. Tito výherci za vyhrané předměty zaplatí na základě výherního příhozu stanovenou částku, kterou dopředu znají + poštovné. A pak už se mohou s nohama na stole těšit na originálně zabalenou výhru.


 
Moment, to má určitě nějaký háček, že jo?
První myšlenka, která vás po přečtení předchozích odstavců nepochybně ihned napadla, určitě zní nějak takto: „Moment, to jako rozdávají za pár korun takhle drahou elektroniku? To je blbost, určitě shrábnou peníze a nic mi nepřijde!“

Nejste první ani poslední, kdo po seznámení s Cosmitem pojal podobné podezření. Tak kde je ten záludný háček? Musíme vás zklamat – jediným háčkem celého projektu je to, že žádný háček nemá.

Určitě jste si všimli, že nepořádáme desítky aukcí denně, ale zpravidla každý den dražíme jen několik hodnotných předmětů. To proto, že pokud bychom skutečně měli denně vydražit 10-20 kusů špičkové elektroniky, přišli bychom velmi rychle na mizinu. 
Předměty, které se draží, však skutečně máme ve svém vlastnictví a všem výhercům dorazí, jak se ostatně můžete přesvědčit v naší sekci Příběhy.


 
Dobře, tak jak to teda funguje?

Zapojit se do našich aukcí je hračka a zvládne to úplně každý. Na prvním místě je samozřejmě registrace. Ta je klíčová jednak proto, abychom věděli, že každý váš příhoz pochází skutečně od vás. A poté samozřejmě proto, abychom věděli, kam máme zaslat případnou výhru.

Na druhém místě jsou tzv. kredity. Možná jste si všimli, že částky u aukcí jsou uváděny v korunách. Přihazování však probíhá skrz naši vlastní měnu (kredity). Ty lze za vámi určenou částku k registrovanému účtu libovolně nakupovat.

Proč nemůžete přihazovat, kolik chcete a za výhru zaplatit až po aukci? Protože by se mohlo stát, že nám aukce začnou růst do astronomických částek, které posléze nikdo nebude ochoten zaplatit. Příhozy proto probíhají pouze za předem nakoupené kredity, což zaručuje, že nikdo nemůže přihodit vyšší částku, než kolik si reálně může dovolit.

A to je v podstatě vše. Žádné další kouzlo v tom není. Registrace, nakoupení kreditů, výhra aukce, doručení vyhraného předmětu k vám domů. Takto fungujeme již celou dekádu.

Podrobné informace o průběhu aukcí jsou k dispozici ZDE.

Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...