Rafaelo

Vánoční čas je obdobím radosti, lásky a sdílení chutí s našimi blízkými. A co by mohlo být lepším symbolem Vánoc než sladkost, která přináší úsměvy na tváře všech? Dnes vám přinášíme recept na jednu z nejoblíbenějších vánočních pochoutek - vánoční raffaelo kuličky. Tento recept je nejen jednoduchý, ale také zábavný pro přípravu. Můžete se zapojit do vaření s rodinou nebo přáteli a vytvořit společně tyto malé sladké poklady, které zahřejí vaše srdce.

Co budeme potřebovat:

1 kondenzované mléko, např. Salko

200g kokosu, další na obalování kuliček

1 balíček loupaných mandlí natur

Postup přípravy:

Salko smícháme s kokosem, dobře pomícháme, aby vznikla hustší hmota. Poté dáme aspoň na dvě hodiny odležet do lednice, aby hmota ztuhla a byla lépe formovatelná. Po ztuhnutí směsi nabereme lžičkou těsto, vložíme do něj mandli a utvoříme kuličku. Kuličku nakonec obalíme ještě v kokosu, abyste vytvořili povrch, který připomíná sníh. Kuličky můžeme dát do papírových košíčků. Skladujeme je v lednici, dokud je nebudeme podávat.

Tímto jednoduchým receptem si můžete snadno připravit lahodné vánoční raffaelo kuličky. Užijte si je při oslavách Vánoc nebo je nabídněte jako výborný dárek pro své blízké.

Zaujal Vás tento recept a rozhodli jste se, že ho letos vyzkoušíte? Nechte se inspirovat dalšími tradičními recepty.

Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...