Tipy, jak vybrat ten nejvhodnější parfém

Parfémy patří mezi oblíbené vánoční dárky. Vybrat vhodný parfém však nebývá vždy snadné, zvláště při takové šíři sortimentu, který trh v současnosti nabízí. Poradíme Vám, jak své blízké potěšit tím správným parfémem.

Víte, co partnerovi voní?

Nejjednodušší a nejpraktičtější cestou je obdarovat partnera parfémem, který již používá. Pokud byste ale rádi překvapili něčím novým, originálním, je důležité se zamyslet, co vlastně dotyčnému voní. Prvním krokem by měla být otázka, zdali chcete partnera obdarovat úplně odlišnou vůní, nebo parfémem podobnému tomu, který již používá.

Zaměřte se na konkrétní složky parfému a můžete volit podle přísad, které má partner nejraději. Touží po vůni růží, jasmínu či gardénie? Anebo dává přednost vůni bylin a koření? Láká Váš protějšek vůně orientu nebo šťavnatého ovoce? Taktéž může mít protějšek slabost pro lehké, osvěžující parfémy vonící po citrusech, stejně tak i sladké, kořeněné či dřevité vůně. Na výběr máte hned z několika druhů.

Vybírejte podle tipu osobnosti

Stále si nejste jisti, kterou vůní okouzlíte? Vybírat lze také podle typu osobnosti. Pro romanticky založené se hodí spíše jemné, květinové parfémy. Naopak pro vášnivé a dominantní jedince jsou tu dřevité a orientální vůně. U sportovních vůní není pravidlem, že jsou určeny pouze pro sportovně naladěné protějšky. Ocení je i ti, kteří netouží být středem pozornosti a milují čisté a svěží vůně.

Rozlište mezi toaletní a parfémovanou vodou

Když se zaměříme na samotný nákup, ve všech parfumeriích můžete narazit na různé varianty vůní. Nejběžněji k dostání jsou toaletní vody a parfémované vody. Rozdíl mezi nimi je v koncentraci vonných látek. Pokud si obdarovaný potrpí na silnější koncentrace, sáhněte po parfémované vodě, která zpravidla vydrží déle.

Nákup v internetové parfumerii má mnohé výhody. Ušetříte čas i peníze. Sortiment značkových parfémů umožňuje porovnat vybrané druhy podle cen od těch nejlevnějších vůní, přes věhlasnější značky , až po ty nejluxusnější světové výrobce. Nabídka vůní je taktéž často rozdělována na pánské a dámské parfémy, či parfémy pro děti.

Internetové obchody zároveň nabízejí nepřeberné množství vzorků vůní, které Vám mnohdy výběr usnadní.

Stále nevíte?

Pokud si přes všechny naše tipy nejste jisti volbou parfému, nebo raději necháte výběr vůně na Vašeho partnera, pak je ideálním řešením dárkový poukaz. Vybrat si můžete ve více hodnotách,v tištěné nebo elektronické formě. Elektronické poukazy ocení zvláště ti z Vás, kteří nechávají nákupy na poslední chvíli. Nemusíte se strachovat, zda objednanou zásilku doručí přepravce včas.

Obdarovat svého partnera parfémem, jehož vůně dokonale ladí nejen s jeho povahou, ale i vkusem není tak složité, jak se může na první pohled zdát. Ženy milují vůně, stejně tak muži. Dárkem v podobě parfému nikdy neurazíte, ve většině případů je to naopak ta nejjistější volba.

Přečtěte si také

Vánoční dárky - TIPY na Vánoce 2023

Vánoční dárky - TIPY na Vánoce 2023

Přemýšlíte celý rok, jaké dárky k Vánocům koupit svým nejbližším? Nebo spíše podléháte euforii z Vánoc a nakupujete dárečky na základě spontánních rozhodnutí? Ať je to tak, nebo…

Přečíst celý článek
Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...