Tipy na vánoční dárky pro ženu I

Připravili jsme pro vás trojdílný seriál, ve kterém najdete tipy na dárky pro něžné pohlaví. A jako první se podíváme na praktické pomocníky, které žena potřebuje zkrocení svých vlasů.

To, že ženy dokáží dennodenně strávit dlouhé minuty v koupelně před zrcadlem, je známá věc. Není se ale čemu divit. Správná péče o vlasy totiž nějakou tu dobu zabere. Pomocí správných nástrojů se však tato doba může podstatně zkrátit a na dámské hlavě se rázem vykouzlí úžasné účesy.

A co více – takový dárek bude pod stromečkem zaručeným překvapením. Vždyť kterou ženu by napadlo, že jí její partner sám od sebe koupí například fén či kulmu?

Tip 1: Fén

Bez fénu se neobejde žádná žena s delšími vlasy. A ani to nemusí být parádnice. Tu a tam totiž někdy nastane situace, kdy je potřeba vyběhnout rychle ven do mrazu – jenže ne s mokrou hlavou. Fén na vlasy je pak v takovém případě užitečným pomocníkem.

Nezbytností je potom pro dámy, které dávají přednost mytí vlasů až ráno, případně pro ty, které nerady chodí spát s mokrými vlasy. Moderní fény se už vesměs všechny vyznačují dostatečnou kvalitou. Pokud chcete udělat ale opravdovou radost, dejte si záležet nejen na výběru funkcí (stačí možnost změny intenzity foukání a teploty), ale také na pěkném vzhledu. Ten potěší každou ženu.

Tip 2: Kulma

Mezi další praktické ženské pomocníky pak patří kulma na vlasy. Tady už je výběr o něco složitější. Kulmy totiž mohou mít nejrůznější nástavce, tloušťku a další funkční detaily. Jestliže se však v nabídce neorientujete, není ještě nutné házet flintu do žita.

Rozhodně nic nezkazíte, když vyberete tu, která má nejvíce nástavců. I když pak bude vaše partnerka využívat převážně jeden či dva, v období plesů či při návštěvě divadla bude vděčná i za ty ostatní.

Tip 3: Žehlička

A jako poslední praktický pomocník přichází na řadu žehlička. Ovšem na ta klasická, pomocí které vám nejspíš partnerka žehlí košile, ale žehlička na vlasy. Princip fungování je ale v podstatě stejný. Jen se nenarovnávají zmačkané záhyby, ale zvlněné vlasy.

Trh nabízí žehličky keramické, turmalínové a teflonové. A kovové – těm se však obloukem vyhněte, jedná se o první modely, které ještě neuměly ochránit vlasy před spálením. A který z dalších materiálů vybrat? Pokud vaše partnerka užívá hodně stylingových prostředků, zvolte teflonovou – na ty se totiž prostředky nepřilepí. Turmalín má zase přirozené antistatické účinky.

Ale za současnou špičku se obecně považují žehličky s keramickým povrchem – narovnávají vlasy rovnoměrně a díky extra hladkému povrchu zamezují mechanickému poškození vlasů. Absolutně nejlepší jsou ovšem žehličky, které mají kombinaci všech výše zmíněných materiálů, ale ty rozhodně na českém trhu jen tak neseženete.

Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...