TO PRAVÉ „NEJEN“ PRO MUŽE

Každý z nás si pod pojmem exkluzivní či dobré pití může jistojistě představit širokou škálu kvalitních destilátů v podobě karibského rumu, francouzského koňaku, anglického ginu, ruské vodky a mnoho dalších. A proč právě některou z výběru mnoha nádherných lahví nedarovat svým blízkých jako originální vánoční dárek? 

Důvodů může být hned několik. Exkluzivní destiláty v sobě neukrývají jen jedinečný produkt, jehož výjimečnost je založena na tradici, unikátním způsobu výroby a použitím těch nejkvalitnějších surovin, ale zejména mají v sobě kousek samotných mistrů výroby, kteří celému procesu „propůjčují“ svá srdce a jedině tak může vzniknou opravdový skvost.

RUM

Prvotřídní karibský rum bude tyto Vánoce dárkem číslo 1 v oblastí světových destilátů a věřte, že je z čeho vybírat. Širokou nabídku můžete najít například u rodinného výrobce dominikánských rumů Oliver & Oliver, který navíc staví svůj výrobní proces na přísném dodržování kubánských norem i když na Dominikánské republice prakticky žádné normy neplatí. Oliver & Oliver patří k menším výrobcům, což na rozdíl od velkých přispívá k lepší kontrole, zachování kvality výroby a možnosti širokého sortimentu rumů různých stylů, a to včetně velmi oblíbených likérů na bázích ušlechtilých rumů.

 

GIN

Renesanci v tomto roce zažívá prémiový gin. Mekkou byla, je a vždy bude Velká Británie. Jedním z ginů, který se vyrábí přímo v srdci Londýna je autentický moderně laděný „london dry gin“ King of Soho. Jedenáct generací mistrů destilérů stojí za zrozením komplexní, hladké a plné chuti ginu, jehož unikátní chuťový profil je tvořen dvanácti bylinami a netradičním obsahem alkoholu 42 %. Naopak tradiční chuťový profil představuje gin Martin Miller's, jež je jediným světovým ginem, který se blenduje přímo z „živé“ islandské ledovcové vody. Tato značka získala více prestižních ocenění než jakýkoliv jiný gin na světě a je ginem s nejdražší produkcí vůbec, nabízí konzumentům nejvyšší celkovou hodnotu ze všech prémiových ginů.

 

COGNAC

Punc vznešenosti a elegance bude vždy patřit pravému francouzskému koňaku. Tímto dárkem nemůžete opravdu nic zkazit a je jen na Vás, jaký z řady si vyberete. Za zmínku jistě stojí exkluzivní koňaky z produkce Chabasse Cognac a Bowen Cognac, které se těší oblibě po celém světě a to díky skloubení tradiční i současné výroby. Ty se navíc přenáší i do nápaditých tvarů a designů lahví, ve kterých jsou tyto krásné koňaky prezentovány.

 

Svět exkluzivních destilátů je zejména o všudypřítomné pohodě, dobré náladě a setkávání se s těmi nejlepšími lidmi, které kolem sebe máte.

Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...