Vánoce s tradicí ale bez kil navíc

Vánoční svátky milují všichni. Děti, které se těší na vánoční dárky a prázdniny, dospělí, kteří ocení především to, že se setká celá rodina. Všechny rodiny ale spojuje jedno, prohýbající se stoly pod náporem jídla a pití. Zkuste letos o Vánocích zdravé pokrmy bez přepáleného tuku.

Stolní bezkouřový elektrický gril Smokeless je vhodný pro přípravu různých druhů grilovaného masa, ryb, zeleniny a dalších. Maso připravíte bez přilepení či připálení. Samotný povrch je odolný proti poškrábání a poškození, lehce se umývá. Pod grilovací plochou je odkapávací podnos, který zachycuje přebytečné tuky a šťávy, které by se jinak připalovali na grilovací ploše. Nedochází ke vzniku kouře, který by nepříznivě ovlivňoval chuť připravovaného pokrmu. Samotný gril je vybaven termostatem, který umožňuje plynulou regulaci teploty od 100 – 220 °C.

Pro všechny jedlíky doporučujeme zkusit kapra na grilu potřeného bylinkovou marinádou

Příprava marinády

Nadrcené provensálské koření a namletý kmín smícháme se solí a celou směs nasypeme do oleje, zamícháme. Marináda je hotová. Nemusíte marinády připravovat moc, porce kapra se totiž jen zlehka potřou. Marinovat doporučujeme alespoň hodinu předem.

Tip:

Citrón přidejte na dochucení až po na naservírování na talíř, při pečení by z masa ukapávala šťáva a zmizí chuť kapra. 

Grilování

Potřené porce kapra lehce otřete od přebytečné marinády, aby Vám neukapávala. Kapra uložte masem na rozehřátý povrch a s kaprem nehýbejte. Předčasnou manipulací s kaprem by došlo k potrhání masa a vytečení šťávy. Po 4-5 minutách kapra opatrně otočte. Jako přílohu můžete zvolit grilovanou zeleninu či grilované brambory. 


 
Chuť grilované ryby nejlépe vychutnáte se sklenkou bílého vína. Optimální  teplotu servírování 8 - 10 °C můžete ověřit na digitálním teploměru na víno

Přejeme dobrou chuť. 

Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...