Vánoční cukroví

Bez tradičního vánočního cukroví si většina z nás nedokáže pravé vánoční svátky ani představit. Ve většině domácností se také dodnes drží tradice domácího pečení vánočního cukroví.

Mezi ty nejtypičtější druhy pak rozhodně patří české vánoční perníčky, velmi oblíbené linecké cukroví anebo také vanilkové rohlíčky;

Cukroví - recepty

Recepty na jednotlivé druhy vánočního cukroví se často liší od domácnosti k domácnosti. Máte tedy možnost držet se receptů, které jsou ve Vaší rodině tradicí anebo se porozhlédnout po kuchařkách či internetu. Také zde na našich stránkách naleznete množství osvědčených receptů na vánoční cukroví, ale i na další tradiční vánoční pokrmy.

Pečení cukroví

Pečení vánočního cukroví tvoří jednu z neodmyslitelných tradic českých Vánoc. Ideální doba pro zahájení pečení se u jednotlivých druhů cukroví liší. Některé se potřebují do Vánoc „uležet“, na jiných si nejlépe pochutnáme jako na čerstvých. Běžně však není zvykem začínat s pečením cukroví dříve než po první adventní neděli. Začátkem prosince se často už začíná například s pečením lineckého cukroví.

 

Řadu inspirujících receptů naleznete rovněž na stránce s vánočními recepty.

Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...