Vánoční filmová klasika Pelíšky a zajímavosti z jejího natáčení

Blíží se Vánoce a co by byly Vánoce bez tradičního filmového doprovodu? Jedním z neodmyslitelných titulů, který každoročně zapadá do příjemného vánočního rituálu, je bezesporu česká filmová komedie "Pelíšky". Tento ikonický snímek natočený režisérem Janem Hřebejkem a napsaný scenáristou Petrem Jarchovským, se stal nejen jedním z nejúspěšnějších českých filmů v historii, ale také vánoční klasikou, která má v našich srdcích pevné místo.

Trik s plamenem

Trik, jak Miroslav Donutil (Šebek) zapálí panáka s tvrdým alkoholem a vyfoukne plamen, se nacvičoval celý den. Kvůli hrozícímu nebezpečí asistovali hercům pyrotechnici. Po několika hodinách tréninku přišel režisér na to, jak to udělat, aby herec neshořel. Za Donutilem po celou dobu stál asistent režie, který držel plamenomet. Pozorný divák může ve scéně na vteřinu zahlédnout trčící kousek tyče plamenometu, který se nepodařil úplně zamaskovat.

Vlasy Simony Stašové

Simona Stašová neměla ve filmu žádnou paruku, účesy byly tvořeny z jejích vlastních vlasů.

Z televizní inscenace celovečerním filmem

Původně se nemělo jednat o celovečerní film, nýbrž o televizní inscenaci, která by se vysílala o Vánocích.

Z pověrčivosti roli odmítla

Roli manželky Jiřího Kodeta měla hrát původně Iva Janžurová, ta ji ale kvůli pověrčivosti, že postava umře, odmítla. Roli tak dostala Emílie Vašáryová.

Risk je zisk

Riskovat se vyplatilo, na snímek přišlo do kina přes milion lidí a vydělal téměř 63 milionů korun! Hřebejk všem dokázal, že mít jasnou vizi a vytrvalost je klíč k úspěchu.

Takže nezapomeňte naladit své televizory na tu správnou stanici a vychutnejte si společné vánoční okamžiky s filmem "Pelíšky". Bude to nezapomenutelná cesta do minulosti, která vám dodá pocit tepla, radosti a naděje.

Už máte letos všechny vánoční dárky nakoupené? Sehnali jste už dárečky pro celou rodinu nebo teprve přemýšlíte, komu všemu budete vánoční dárky pořizovat?

Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...