Pohádka Grinch a zajímavosti nejen z jejího natáčení

Městečko Kdosice, a jeho obyvatelé Kdovíci, kteří milují Vánoce nade vše. Kouzlo Vánoc však není o množství dárků ani o soutěži ve výzdobě, což si uvědomuje malá Cindy Kdovíková. Nad vesnicí žije právě obávaný Grinch, který se jednoho dne rozhodne, že Vánoce Kdovíkům uradne… Kouzelný příběh, který byl napsán již v roce 1957 a jenž si lidé ihned oblíbili.

Grinch neměl být zelený

V původním zpracování příběhu je Grinch vyobrazován černobíle s prvky červené barvy. Tvůrci je chtěli zachovat i pro film Grinch z roku 2000. Vzhledem k tomu, že se ale obávali neúspěšnosti filmu, a tak zvolili barevnou verzi.

Vánoční film Grinch

Obsazení

Než získal hlavní roli herec Jim Carey, uvažovalo se o tom, že by Grinche hrál Eddie Murphy nebo Jack Nicolson. Roli vypravěče se pak skvěle zhostil Anthony Hopkins, který svou roli dokázal namluvit během jednoho jediného dne.

Maskování

Namaskovat Jima Carreyho jako Grinche trvalo kolem 3 hodin. Během natáčení filmu Jima Carreyho líčili 100x. Herec si podle svých slov v masce připadal jako „pohřben zaživa“ a musel se od speciálních vojenských jednotek naučit techniky zvládání stresu. Kostým byl vyroben z chlupů yaka obarvených na zeleno.

Kontaktní čočky

Součástí kostýmu byly i žluté kontaktní čočky. Jim Carrey je ale nosil pouze ze začátku. Po nějaké době pro něj byly čočky natolik nesnesitelné, že natáčel bez nich a oči pak byly Grinchovi domalovány v postprodukci.

Nalaďte se na vánoční atmosféru i vy a pusťte si ústřední píseň z filmu Grinch v podání Faith Hill nebo v instrumentálním zpracování.

Tip: inspirujte se u nás nejen vánočními dárky – máme pro vás takés recepty na vánoční cukroví a horké zimní nápoje.

Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...