6 zajímavostí, které jste možná nevěděli o nejoblíbenější vánoční pohádce Popelka

Popelka – pohádka, která rozhodně o vánočních svátcích nebo přímo na Štědrý večer nesmí v televizi chybět. Také znáte tuto pohádku nazpaměť od počáteční scény až po titulky? Máme pro vás pár informací, o kterých možná ještě nevíte!

Sova Rozárka – noční i denní pták

Jak víme, sova je bez pochyby noční pták. V pohádce měla ale velmi důležitou roli, a tak bylo nutné, aby splnila svůj herecký úkol i za dne. Ve scénách, kdy má sova Rozárka za bílého dne mrknout, ji musel režisér Václav Vorlíček probouzet stéblem slámy.

Princ, který se naběhal…

Odbije půlnoc a Popelka se musí z plesu včas vrátit. Za ní vyběhne princ – Pavel Trávníček, avšak nedostihne ji. Během natáčení byl velmi silný vítr, a tak musel Pavel Trávníček běžet skoro 50x, než se záběr podařilo natočit. Režisér však zakoupil velmi drahý film a chtěl, aby se každou scénu podařilo natočit na poprvé – to bylo v tomto případě nemyslitelné.

Hrad Švihov u Klatov

Právě tam se natáčely na našem území některé scény. Hrad byl ale během natáčení ve velmi špatném stavu, a tak musela být některá místa maskována kulisami a ozdobami.

Kůň Jurášek

Juráškové byli hned tři. Ten ve stáji měl zimní srst, další se objevil ve scénách, kdy se na něm Popelka projížděla a třetí byl v Německu, kde se rovněž natáčela část pohádky.

Zapáchající umělý sníh

Během natáčení bylo nutno „doplňovat zásoby sněhu“, neboť jej na některých lokacích nebylo dostatek. Celý štáb si ale stěžoval, že sníh smrdí, neboť byl dovezen z rybích konzerváren.

Ústřední melodie

Žádné dlouhé vybírání – Karel Svoboda zkrátka zahrál ústřední melodii režisérovi Vorlíčkovi po telefonu, a ten ihned souhlasil s jejím využitím ve filmu.

Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...