Vánoční hvězda

Už dávno k Vánocům nepatří jen stromeček, betlémy a jmelí… Neodmyslitelnou součástí Vánoc mnoha českých domácností se stala i květina jménem vánoční hvězda! Nejznámější je ve své rudé podobě, může být třeba ale i bílá nebo růžová. Ať už ale v té, anebo té barvě, vánoční hvězda bude zaručeně jedinečnou ozdobou vašeho domova!

Vánoční hvězda je ozdobou každé domácnosti

Vánoční hvězda pochází původně ze Střední Ameriky, konkrétně z Mexika. Ve volné přírodě tam vánoční hvězda dorůstá až do velikosti okolo 4 metrů. Její šlechtěná příbuzná je ale podstatně menší, běžně měří tak 20-30 centimetrů. Unikátní na vánoční hvězdě je, že nejkrásnějších barev dosahuje právě na Vánoce. Její výrazný vzhled se opravdu nedá přehlédnout a vytváří tak ideální výzdobu pro slavnostní časy.

Užívejte si vánoční hvězdu i po Vánocích

Ačkoliv se traduje, že přezimování vánoční hvězdy je komplikované, není tomu tak! Stačí dodržovat pár základních pravidel a můžete se kochat krásou vánoční hvězdy celý rok!

Nejdůležitější je přemístit vánoční hvězdu po konci Vánoc do chladnější místnosti, omezit její zalévání na jednou týdně a nevystavovat jí na přímé slunce. Na konci léta pak stačí vánoční hvězdu připravit na vánoční režim – to znamená vystavit ji každý den zhruba na deset hodin na světlo a po zbytek dne ji opět zakrýt.

Díky tomu může být vánoční hvězda ozdobou Vaší domácnosti i další Vánoce.

Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...