Vánoční pečení: Kdy začít a kdy si připravit jaké těsto?

Chcete prožít vánoční svátky v klidu, bez stresu a s vonícím cukrovím na stole? Pojďte si s námi připravit bojový plán, díky kterému zvládnete upéct všechny druhy cukroví, které jen budete chtít.

Jako první jsou na řadě perníčky

Nejprve se pusťte do pečení cukroví, které potřebuje nejdéle uležet. Měsíc před Vánoci je čas na perníčky. Tři týdny před Vánocemi se pusťte do pečení zázvorek, vanilkových rohlíčků a kokosového cukroví.

S přípravou těst už můžete klidně začít – uložte si je do mrazáku a vyndejte, až bude čas pečení! Zatímco se vám budou péct perníčky, můžete si připravit těsta na další týden. A šup s nimi do mrazáku.

Tip: Perníčků napečte dvojitou várku a ty nejpovedenější zabalte svým blízkým jako vánoční dárky.

Dva týdny do Vánoc

Čas na rozležení potřebuje i linecké, oříškové a čajové pečivo. Hotové by mělo být dva týdny před Štědrým dnem. Lepení, potírání a zdobení můžete klidně odložit, hlavní je mít upečeno.

Tip: Nezapomeňte do zdobení cukroví zapojit i své děti. Možná nebudete mít cukroví tak perfektní jak byste si přáli, ale bude vaše!

Týden do Vánoc

Makronky, světlé cukroví z bílých těst a nepečené cukroví přichází na řadu týden před Vánocemi. Pokud jste si předchozí cukroví jen upekli a nezdobili, teď je ta pravá chvíle. Už to dále neodkládejte a pusťte se do lepení, zatímco vám dům provoní pečící se makronky.

Co péct jako poslední?

Dva dny před Štědrým dnem se můžete pustit nepečeného cukroví a do slaného a sněhového pečiva, pokud budete mít chuť. Nepotřebují žádnou dobu k uležení a nejlepší je totiž čerstvé.

A pokud se navíc chcete pochlubit vlastnoručně vyrobenou vánočkou či závinem, ideální doba přípravy je den před Štědrým dnem. Nejlepší jsou právě v den upečení, ale na Štědrý den už u plotny určitě nestůjte. Raději běžte s dětmi koukat na pohádky, zdobit stromeček a koulovat se venku na procházce. To důležité už totiž máte dávno připravené!

Tip: Chcete vyzkoušet něco nového? Podívejte se na naše vánoční recepty.

Přečtěte si také

Advent začíná už za týden: S námi ho zvládnete krok za krokem

Advent začíná už za týden: S námi ho zvládnete krok za krokem

Ani jsme se nenadáli a advent už je skoro tady. Období rozjímání, vánočních příprav a těšení se na začátek nového roku. Chcete si Vánoce užít v klidu a bez stresu? Chcete všechny…

Přečíst celý článek
Advent: Tradiční význam a zajímavosti

Advent: Tradiční význam a zajímavosti

V pondělí 25. listopadu nám začíná první adventní týden, který 1. prosince završí první adventní neděle. Co to vlastně advent je? Jaký je jeho tradiční význam?

Přečíst celý článek
Vánoční přípravy: Co si naplánovat na první adventní týden?

Vánoční přípravy: Co si naplánovat na první adventní týden?

Dnešním dnem nám oficiálně začíná advent. Vánoční přípravy by se tedy měly rozběhnout na plný plyn. Co byste měli zvládnout tento týden, abyste měli na Štědrý den vše připravené a…

Přečíst celý článek
Vánoční přípravy: Co si naplánovat na druhý adventní týden?

Vánoční přípravy: Co si naplánovat na druhý adventní týden?

Včera jsme na adventních věncích zapálili první svíčku a započalo odpočítávání do Vánoc. Co nás čeká ve druhém adventním týdnu? Co je potřeba udělat, abyste si poslední dny před…

Přečíst celý článek
Vánoční přípravy: Co si naplánovat na třetí adventní týden?

Vánoční přípravy: Co si naplánovat na třetí adventní týden?

Advent už je v polovině a Vánoce jsou za dveřmi. V neděli zapálíme třetí svíčku a pomalu se blíží velké finále. To důležité už ale máte zařízené. Nebo ne?

Přečíst celý článek
Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...