Vánoční pečení se silikonovým nádobím

S Vánocemi přichází zase oblíbené období pohody a mlsání lahodného cukroví bez výčitek svědomí. Nejdříve však musíme všechno to výborné cukroví napéct, což většinou bývá docela fuška, ať už pečete jen 4 nebo dokonce 14 druhů. Tak proč si práci trochu neusnadnit?

Přiznejme si, asi málokdo z nás by nemiloval chuť a vůni vánočního cukroví. Povinnost ho péct ovšem už se takové oblíbenosti netěší. My však víme, jak se pro vás taková námaha stane hračkou.
Silikon je materiál moderní doby a představuje novou generaci nejen v pečení. Asi by se našlo jen málo lidí, kteří by neslyšeli o jeho výhodách. Je to tak: silikonové nádobí má rozhodně místo v našich kuchyních! Ptáte se proč?
Silikon má nepřilnavý povrch
Velkým plusem silikonu, který oceníte právě při pečení, je jeho nepřilnavý povrch. Díky němu se vám rozválené těsto na silikonový vál ani váleček nikdy nepřilepí; formu na pečení nemusíte složitě vymazávat, vysypávat či vykládat pečícím papírem a přesto z ní vše vyjede doslova jako po másle.
Skvěle vede teplo, a přesto nepálí
Díky vysoké tepelné vodivosti silikonu se doba pečení se zkrátí až o třetinu. Proto se silikonovými formami a podložkami na pečení ušetříte čas i peníze. Zároveň se nemusíte bát nepříjemných spálenin na všech končetinách, protože již do několika minut po vyndání z trouby je silikon krásně zchladlý.
Díky svým tepelným vlastnostem má v kuchyni navíc opravdu široké uplatnění. Odolá teplotám od -40°C do +230°C, je proto vhodný jak do mrazničky, tak do všech běžných druhů trub, včetně mikrovlnky.
Snadná údržba a skladnost
Silikonové pomocníky snadno umyjete v myčce nádobí, ale díky jejich nepřilnavému povrchu vás ani při ručním mytí nečeká žádné velké drhnutí. Silikon je velmi pružný, takže pokud ho zrovna nepotřebujete, stačí ho „zmuchlat“ a uložit do skříňky, kde zabere minimum místa. Po vytažení se zase ihned vrátí do původního tvaru.
Na co jsme zapomněli a na co si dát pozor?
Silikon je také zdravotně nezávadný, neváže žádné pachy, používá se na výrobu široké škály kuchyňských pomocníků, takže ho využijete nejen pro vánoční pečení a navíc je nerozbitný, takže už nikdy žádné střepy! Jediná jeho nevýhoda je velká náchylnost k poškození ostrými předměty, takže nože a vidličky pro jistotu odložte stranou.
Věděli jste že: tradice pečení cukroví není příliš stará? Historie „pečení“ vánočního cukroví se u nás začala psát až na začátku 19. Století (stejně jako tomu je u tradice vánočního stromečku). Prapůvod svátečního cukroví můžeme nalézt ve výrobě různých figurek z ovoce, se kterými si děti hrály a později je mohly také sníst.
Přejeme příjemné pečení bez námahy!

Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...