Vánoční přípravy: Jdeme do finále. Co se dá ještě stihnout?

Ať jste se snažili, jak chtěli, stejně vám to letos nějak nevyšlo. Do Štědrého dne zbývá už jen pár dní a u vás to vypadá spíš jako po výbuchu než před Vánocemi. Jak bleskurychle nastolit vánoční atmosféru a stihnout aspoň to základní?

Dárky. Co když ještě nemáte všechny?

Tak se hlavně nestresujte. Ti odvážnější z vás se mohou vydat do nákupního centra a nějaké dárky na poslední chvíli ještě ulovit, ale vám ostatním raději doporučujeme vsadit na jistotu a z klidu domova vybrat nějaké dárkové poukazy, poukazy na zážitky, atd. Zkrátka vybrat dárky, které zaplatíte, obratem vytisknete a super dárek je na světě.

Když jen jeden druh cukroví, tak…

vanilkové rohlíčky. Ty by sice měly dva týdny uležet, ale jsou skvělé ihned po upečení. Těsto máte za pár minut, vytvarujete je stejně rychle a při pečení vám dokonale provoní celý dům. A proto se cukroví peče, no ne?

Vánoční výzdoba snadno a rychle

Nemáte doma kromě kuliček na stromeček vůbec nic? Obhlídněte okolí svého domova, vybavte se nůžkami a nastříhejte si pár větviček. Po cestě domů kupte jmelí a svítící řetěz. Větve dejte do vázy, ozdobte svítícím řetězem a pár kouličkami. Na jmelí dejte mašli. Tři dva jedna – Vánoce jsou tady!

Rychloúklid za dvě hodiny

Důkladný úklid, při kterém se utírá prach i za nábytkem už asi nestihnete. Nedávejte si příliš vysoké cíle a raději se spokojte s na pohled čistým a uklizeným domovem.

  • Odkliďte povalující se zbytečnosti jako oblečení, noviny, časopisy a další hromádky, které dělají dojem neuklizeného domova.
  • Utřete prach.
  • Vysajte a vytřete.
  • Vezměte si čistič skel a hadřík a umyjte zrcadla. Po cestě omrkněte okna a největší skvrny rozleštěte.
  • Co nestihnete uklidit, zavřete do skříně.

Nasátí vánoční atmosféry a sváteční naladění

A nezapomeňte na to nejdůležitější – naladit se na vánoční atmosféru. Zajděte si na svařák, pusťte si vánoční pohádku, jděte s dětmi na bruslení, omrkněte místí vánoční trhy, pusťte si koledy, … a užijte si krásné Vánoce!

Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...