Vánoční tipy od AHMAD TEA

Vánoční dárek pro manžela, rodiče, kamarádku nebo pro kolegy v práci? 
Dárkové kazety AHMAD TEA jsou sázkou na jistotu, stačí si jen vybrat...

Vánoce se kvapem blíží a ať se nám to líbí nebo ne, je nejvyšší čas důkladně se zamyslet nad vánočními dárky. Pokud nepatříte mezi poctivce, kteří již mají vše připraveno a zabaleno, aby si v poklidu užili sváteční atmosféru, ale naopak uvítáte jakoukoli inspiraci, tak tady ji máte – dárkové čaje od AHMAD TEA pod stromečkem zaručeně potěší, a to ať už hledáte dárek pro manžela, pro kamarádku, pro rodiče, ale i pro děti. Výběr je skutečně bohatý, ostatně posuďte sami.
 
 
TEA CLASSICS WINTER 
(4x 8 alu sáčků, doporučená cena 249 Kč) 
Kolekce černých a ovocno-bylinných čajů
S dárkovou kolekcí Tea Classics Winter, která je novinkou letošních Vánoc, bude každý šálek čaje jako z kouzelné zimní pohádky. Obsahuje 2 druhy černých čajů a 2 druhy ovocno-bylinných čajů. Nádherná plechová dóza s motivy pohádkové zimy umocní nejen požitek z přípravy lahodného nápoje, ale také potěšení z krásného dárku!
 
Dárkové balení obsahuje:
Earl Grey
English Breakfast
Mixed Berries & Hibiscus
Wild Strawberry
 
 
KEW GARDEN BEYOND THE LEAF SELECTION 
(3x 10 alu sáčků, doporučená cena 159 Kč) 
Kolekce prémiových černých čajů
Designově krásná výběrová kolekce černých čajů Kew Beyond the Leaf Selection byla vytvořena ve spolupráci s londýnskou Královskou botanickou zahradou Kew Gardens. Nabízí 3 vybrané druhy černého čaje inspirované exotickou historií této populární zahrady, který patří 
k nejvýznamnějším botanickým zahradám světa.  Jedná se tak skutečně i dokonalý dárek 
pro milovníky černého čaje, kteří touží po vskutku ojedinělém chuťovém zážitku.
 
             
    
Dárkový balíček obsahuje elegantní výběr 3 typických černých čajových směsí rozdělených 
do 30 čajových sáčků (10 pro každou směs).  
 
Dárkové balení obsahuje:
Majestic Breakfast
Elegant Earl Grey
Garden Afternoon
 
 
TEA KEEPER 
(8x 10 alu sáčků, doporučená cena 999 Kč) 
Kolekce s výběrem 8 nejoblíbenějších směsí černého a zeleného čaje
Luxusní dřevěná kazeta na čaj Tea Keeper má osm přihrádek, které skrývají výběr z nejlepších čajových směsí Ahmad Tea – od klasických, jako English Breakfast a Green Tea, až po ovocné lahůdky s jahodami, černým rybízem či tropickým ovocem. Tato tmavá dřevěná úložná krabička je vyložena zelenou plstí a opatřena zlatými detaily. Díky tomu, že obsahuje osm nejoblíbenějších směsí černého a zeleného čaje, si tuto stylovou kazetu musí zamilovat každý, komu se dostane do rukou. Jednoznačně poslouží jako mimořádný dárek pro každého, 
kdo si potrpí na klasický styl a má chuť na výjimečně dobrý čaj. Díky tradičnímu, nadčasovému designu je ideální k doplňování dalších a dalších oblíbených čajů Ahmad Tea a může tak být po mnoho let krásnou voňavou ozdobou každé domácnosti.
 
                                     
 
Dárková kazeta obsahuje:
English Breakfast
Earl Grey
English Tea No. 1
Green Tea Pure
Jasmine Romance
Peach & Passion Fruit
Strawberry Sensation
Blackcurrant Burst
 
English Breakfast obsahuje vysoký podíl čaje Assam second flush (lístky sbírané na vrcholu své kvality), aby bylo dosaženo jeho bohaté sladové hloubky. Pokud chcete něco rafinovanějšího, mezinárodně oceňovaný Earl Grey je připraven s velkým množstvím kvalitních keňských čajů pro lahodnou rovnováhu chuti. Je obohacen o exkluzivní bergamotové aroma, které čaj doplňuje exotickou citrusovou vůní. Dotek stejného bergamotového aroma je smíchán s vysokým podílem pikantních cejlonských čajů, aby vznikl další oceňovaný Ahmad English Tea No. 1 pro nádherně elegantní odpolední povzbuzení.
 
Pro ty, kdo dávají přednost uklidňujícímu šálku, je určen zelený čaj Pure. Do směsi přidávají čajoví mistři Ahmad Tea tipsy Chun Mee a fannings, které dodávají tomuto plnému, ale jemnému zelenému čaji výrazně sladký a oříškový nádech. Stejná směs je proložena čistými květy jasmínu pro neodolatelný Jasmínový zelený čaj. Ty vnášejí do čajových lístků sladkou květinovou vůni a vytvářejí lahodně voňavý nálev. Oba nálevy jsou vyrobeny ze 100% přírodních surovin a jsou bohaté na antioxidanty. Díky tomu jsou skvělou alternativou k černému čaji, když máte chuť na jemný, podpůrný nálev. Tyto zelené čaje vařte pouze s horkou vodou (ideálně o teplotě kolem 85 °C), aby jejich chuť zůstala dokonalá.
 
Pro milovníky ovocnějšího nálevu bude jasnou volbou Strawberry Sensation, blahodárná směs afrických čajů, kousků sušených jahod a exkluzivního aroma, která vytváří krásný letní nálev. Vychutnejte si ho takový, jaký je, pro svěží ovocný šálek, nebo ho zkuste silný s trochou mléka pro bohatší nápoj ve stylu "jahody a smetana". Silný východoafrický čaj obohacený o nádech máty Blackcurrant Burst navodí letní náladu bez ohledu na počasí. Exotičtější nádech nabízí lahodná směs Peach & Passion Fruit plná chutí zralého slunečného ovoce. Je to přirozeně sladký čaj s tropickou vůní, který rozzáří každý den. Spolu se zeleným čajem se tyto směsi s ovocnou příchutí hodí také k podávání jako ledové čaje. Čajové sáčky jednoduše spařte trochou horké vody (s cukrem podle chuti), zřeďte ledovou vodou a podávejte s plátkem citronu pro báječné osvěžení.
 
 
I LOVE TEA SELECTION 
(5x 2 alu sáčků + HRNEK, doporučená cena 129 Kč) 
Kolekce černých a zelených čajů 
Vychutnejte si chvíle klidu a pohody s pravým anglickým čajem Ahmad Tea. Toto dárkové balení obsahuje výběr 5 druhů černých a zelených čajů a také elegantní porcelánový hrnek Ahmad Tea (350 ml). Potřebujete drobnost, kterou potěšíte kamaráda, pro kolegy v práci nebo abyste nepřišli na přátelské setkání s prázdnou? Pak rozhodně sáhněte sáhnete po rozkošném dárkovém balíčku s hrnečkem I Love Tea.
 
Dárkové balení obsahuje:
Earl Grey
English Tea No. 1
Green Tea Pure
Ceylon Tea
Cold Brew English Tea
 
 
CELEBRATION SELECTION 
(4x 10 alu sáčků, doporučená cena 279 Kč) 
Kolekce s černými čaji, se zeleným a ovocno-bylinným čajem 
AHMAD TEA v letošním roce slaví 30 let v České republice a u této vzácné příležitosti vznikla jedinečná limitované edice 2 dárkových balení čaje Ahmad Tea – Celebration Blend a Celebration Selection. Narozeninovou kolekci Celebration Selection tvoří prvotřídní ingredience, které jsou pečlivě vybírány a s láskou kombinovány pro dokonalý chuťový zážitek. Potěší všechny, kdo milují klasiku, ale zároveň se nebojí občas experimentovat a vyzkoušet i nové, neotřelé příchutě.
 
                                       
 
Dárkové balení obsahuje:
English Tea No. 1
Mango & Lychee
Raspberry Indulgence
Lemon & Ginger Infusion
 
 
English Tea No. 1: Černý čaj s lehkou příchutí bergamotu. Tato klasická varianta černého čaje je zjemněna lehkými tóny bergamotu, který nepřináší jen jedinečný chuťový prvek, ale i vůni, která se rozvine při prvním kontaktu čaje s horkou vodou. Silné temné lístky černého čaje se setkávají s tradičním bergamotem, což vytváří výjimečnou rovnováhu mezi silou a jemností. Má vyváženou lehkou chuť, aroma, barvu a sílu. 
 
Mango & Lychee: Zelený čaj s exotickým spojením manga a liči. Zelený čaj, nápoj dávných mistrů, je v této směsi obohacen o exotickou kombinaci manga a liči, která dodává nápoji jedinečnou a osvěžující chuť. Tento čaj vykouzlí na jazyku tóny, které nás přenesou na vzrušující cestu na východ, kde se chuť stane velkým dobrodružstvím. Tato směs probudí vaše smysly stejně, jako ranní sluneční paprsky na tropickém ostrově. 
 
Raspberry Indulgence: Černý čaj s příchutí maliny. Tento černý čaj je okořeněn jemnou příchutí čerstvých malin. Jeho aroma nás zavede na lesní palouk, kde si s maliníkem zahrává poklidný letní vánek. Každý doušek této směsi černého čaje s tóny malin vyvolá slastný pocit uspokojení a je ideální k popíjení v průběhu náročného pracovního dne.
 
Lemon & Ginger Infusion: Směs na bázi jablek, zázvoru, citronové trávy, ibišku a citronové kůry. Tato unikátní směs bylinek a ovoce nás přenáší do světa přírodního bohatství. Jablka čaji přidají sladkost, zázvor hřejivou sílu, citronová tráva okouzlí svěží chutí, ibišek dodává květinový nádech, a citronová kůra poskytne opojnou svěžest. Jedná se o směs, která příjemně pohladí naše smysly a zprostředkuje komplexní a osvěžující chuťový zážitek.
 
 
ENGLISH TEA FOUR COLLECTION 
(4x 8 alu sáčků, doporučená cena 249 Kč) 
Kolekce černých, ovocných a zelených čajů 
Vychutnejte si oslavu britského dědictví s anglickou kolekcí v krabičce, na níž jsou vyobrazeny nejznámější pamětihodnosti i osobnosti anglické kultury. Uvnitř krabičky v barvě královské červeně naleznete dvě z nejpopulárnějších a nejoceňovanějších směsí Ahmad Tea English Breakfast a Earl Grey, ale i mimořádně oblíbený černý čaj s příchutí broskve a mučenky Peach & Passion Fruit, stejně jako blahodárný zelený čaj Green Tea Pure. Bavte se s přáteli a společně si vychutnejte kouzelný odpolední čaj z této rozkošné krabičky.
 
                                                   
Dárkové balení obsahuje:
English Breakfast
Earl Grey
Peach & Passion Fruit
Green Tea Pure
 
 
TEA TREASURE 
(6x 10 alu sáčků, doporučená cena 349 Kč) 
Kolekce černých a zelených čajů
Dóza "Čajový poklad" je perfektní sadou pro každého milovníka čaje. Díky šesti ceněným směsím, které se v ní ukrývají, si můžete vychutnávat nádheru čaje Ahmad Tea od rána, přes poledne, až do večera. Ať už hledáte uklidňující černý čaj, nebo toužíte po očistném zeleném, tato truhla čajů nabízí všechny poklady, které vám pomohou zvládnout den.
 
                                                       
 
Obsahuje těchto 6 čajových směsí:
English Breakfast 
Earl Grey
English Tea No. 1
Green Tea Pure
Jasmine Romance
Mint Mystique
 
 
English Breakfast je vším, čím by oblíbená britská směs měla být – bohatým a uklidňujícím spojením sladového Assamu, svěžího Ceylonu a silných keňských čajů. Do podobné směsi černého čaje přidáváme naše charakteristické bergamotové aroma a vytváříme tak náš sofistikovaný Earl Grey. Ten je tak dobrý, že dokonce získal ocenění Great Taste. Stejně jako náš anglický čaj č. 1, elegantní černý čaj, který je svěží a oživující, jen s jemným nádechem bergamotu. Pro ty, kteří dávají přednost zelenému čaji, je naprostou klasikou zelený čaj Pure. Jedná se o směs jemných čínských zelených čajů, která obsahuje prvotřídní lístky Chun Mee, jež dodávají čaji sladký, oříškový charakter. Zaoblený a travnatý čaj je ideálním nápojem, kdykoli je zapotřebí regenerační síla kvalitního zeleného čaje. U našeho oceňovaného čaje Jasmine Romance se čerstvá poupata jasmínu vrství se stejnou směsí zeleného čaje. Poupata vdechují čaji svou charakteristickou sladkou vůni a vytvářejí kulatý čaj s jemnými květinovými tóny. Sušené lístky máty a charakteristické mátové aroma dodávají čaji Mint Mystique uklidňující mentolový nádech. Je to báječný šálek na oživení smyslů a také na podporu trávení. Všechny zelené čaje jsou pokladnicí antioxidantů a živin, což z nich činí obzvláště prospěšné nápoje.
 
Každý čajový sáček uvnitř dózy je jednotlivě zabalen ve fólii, což zaručuje jeho čerstvost. To znamená, že si vychutnáte 60 šálků čaje skvělé chuti, přesně tak, jak to čajoví mistři zamýšleli. Přiložené směsi patří k našim nejoblíbenějším čajům, takže tato sada je ideální do práce i domů a je krásným dárkem pro ty, kteří si potrpí na ty nejlepší věci. Obdélníkovou dózu Tea Treasure jsme zachovali jednoduchou a elegantní – jedná se o robustní kovovou truhlu se saténovým povrchem v barvě kachních vajec a zlatými detaily v barokním stylu. Nadčasový design je ideální k tomu, aby dodal každé kuchyni trochu bohatství. Po vypití čaje lze nádobu doplnit oblíbenými čaji Ahmad nebo ji použít jako praktickou úložnou schránku.
 
 
KEW GARDEN SELECTION 
(40 alu sáčků, doporučená cena 299 Kč)
Kolekce černých čajů
Nemůžete se rozhodnout, který ze čtyř druhů z řady Kew Beyond the Leaf je nejlepší? 
Pořiďte si je všechny! Elegantní dárková kazeta, ozdobená jemným květinovým vzorem, obsahuje výběr těch nejlepších černých čajů: Garden Afternoon, Elegant Earl Grey, Splendid Ceylon, Majestic Breakfast. Výjimečná spolupráce kombinuje čtyři generace znalostí o čaji a krásu královské botanické zahrady Kew Garden. Řada čajů Kew Beyond the Leaf nabízí neobyčejný čajový zážitek, z každého doušku dýchá historie a dlouhá léta, která čajoví mistři strávili mícháním dokonalé kombinace čajových lístků. Zastavte se na chvíli a vzdejte hold přírodě a rostlinám, které toto vše umožnily.
 
                               
 
Dárkové balení obsahuje: 
Majestic Breakfast – černý čaj (směs: Srí Lanka, Assam, Kenya)
Splendid Ceylon – černý čaj (směs: Srí Lanka)
Elegant Earl Grey – černý čaj, bergamotové aroma (Malawi, Kenya)
Garden Afternoon – černý čaj, lehké aroma bergamotu (Assam, Kenya, Srí Lanka)
 
 
VÁNOČNÍ OZDOBA ELEGANT EARL GREY 
(25 g – sypaný čaj, doporučená cena 109 Kč)
Stylová vánoční ozdoba s 25 g exotického sypaného čaje Ahmad Tea Elegant Earl Grey, který vznikl ve spolupráci s Královskou botanickou zahradou KEW Gardens. Tento vznešený Earl Grey je kombinací čajů z Ceylonu a Indie s jemným dotykem bergamotu – ten čaji dodává exotickou vůni a citrusové tóny. Čajoví mistři doporučují servírovat s citrónem nebo troškou mléka, vytvoříte tak dokonalý nápoj pro každou příležitost.
 
                           
 
 
TIMELESS COLLECTION 
(9x 8 alu sáčků, doporučená cena 399 Kč)
Tyto čajové směsi jsou připravovány s ohledem na výjimečnou chuť a vyváženost a představují výběr z celé řady úžasných čajů. Pro milovníky klasického černého čaje je určena směs English Breakfast – je vším, čím by oblíbená britská směs měla být. Bohatým a uklidňujícím spojením sladového Assamu, svěžího Ceylonu a silných keňských čajů. Podobnou směs používáme i pro Earl Grey, do kterého přidáváme naše exkluzivní charakteristické bergamotové aroma. Tím se z něj stává skutečně sofistikovaný nápoj. Náš Earl Grey je dokonce tak dobrý, že získal ocenění Great Taste. Stejně jako náš English Tea No. 1, elegantní černý čaj, který se skvěle hodí k odpolednímu popíjení. Tento svižný a osvěžující čaj s jemným nádechem bergamotu je považován za jednu z nejlepších směsí z dílny Ahmad Tea, která vás díky své přirozeně pikantní svěžesti povzbudí, když to nejvíce potřebujete.
 
                                        
 
TIMELESS KOLEKCE je vhodná i pro milovníky černého čaje, kteří dávají přednost ovocnějšímu nálevu. Strawberry Sensation je blahodárnou směsí afrických čajů, kousků sušených jahod a exkluzivního aroma, která vytváří krásný letní odvar. Vychutnejte si ho takový, jaký je, pro svěží ovocný šálek, nebo ho zkuste silný s trochou mléka, pro bohatší nápoj ve stylu "jahody a smetana". Lemon & Lime Twist je osvěžující, chuťově čistší černý čaj. Díky kouskům pravého citronu a limetky a exkluzivnímu aroma je to pikantní, osvěžující nápoj – jeden z nejoblíbenějších čajů zákazníků Ahmad Tea již více než 20 let. Pokud dáváte přednost exotičtějšímu, sluncem políbenému charakteru, pak oceníte lahodnou směs Peach & Passion Fruit plnou chutí zralého, sluncem zalitého ovoce. Tento čaj s přirozeně sladkou tropickou vůní dokáže rozzářit i ty nejšedivější dny.
 
Pro ty, kteří preferují lehčí nápoje, doporučujeme naše nejoblíbenější směsi zeleného čaje. Vše začíná u Green Tea Pure, klasického zeleného čaje. Směs jemných čínských čajů obsahuje prvotřídní lístky Chun Mee, které jí dodávají sladký, oříškový charakter. Zaoblený a travnatý čaj je ideálním nálevem, kdykoli si přejete získat posilující sílu kvalitního zeleného čaje. 
U našeho oceňovaného čaje Jasmine Romance se čerstvá poupata jasmínu vrství se stejnou směsí zeleného čaje. Poupata vdechují čaji svou charakteristickou sladkou vůni a vytvářejí tak nádherný čaj s jemnými květinovými tóny. Sušené lístky máty a charakteristické mátové aroma dodávají čaji Mint Mystique povzbuzující mentolový nádech pro oživení smyslů 
a podporu trávení. Zelené čaje Ahmad Tea jsou bohaté na antioxidanty a živiny, takže jsou obzvláště prospěšné, pokud si zrovna chcete dopřát zdravý požitek.
 
V kolekci Timeless Tea Collection najdete osm sáčků každé ze směsí, každý jednotlivě zabalený ve fólii pro zachování čerstvosti. To znamená, že budete mít na výběr spoustu mimořádně dobrých šálků čaje. Krabička ve stylu galerie zobrazuje čaje praktickým 
a přehledným způsobem, což vašemu výběru čaje dodá další úroveň spokojenosti. 
Celkově se jedná o skvělou kolekci pro odvážné pijáky čaje nebo pro každého, kdo rád zkouší nové nápoje. Barevná dóza je navíc skvělým úložným prostorem. Darujte ji někomu blízkému nebo si ji nechte pro sebe jako nadčasovou vzpomínku na milé návštěvy Londýna.
 
English Breakfast (Anglická snídaně): Černý čaj
Černý čaj Earl Grey s vysokou dávkou bergamotu
Zelený čaj Pure: Zelený čaj
Peach & Passion Fruit: černý čaj, aroma broskve a mučenky, broskev, mučenka
English Tea No. 1: Černý čaj s lehkým nádechem bergamotu
Mint Mystique: Mátové aroma: zelený čaj, máta, máta peprná
Jasmine Romance: Zelený čaj, květy jasmínu
Strawberry Sensation: Černý čaj, jahodové aroma, jahoda
Lemon & Lime Twist: černý čaj, citronové a limetkové aroma, citronová kůra, limetková kůra
 
 
Pro více informací a zajímavé inspirace navštivte 
nebo se staňte fanoušky na
Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...