Vánoční trhy

Zhruba 4 týdny před Štědrým dnem zaplaví stovky náměstí po celé zemi betlémy, vůně svařeného vína a dunění kovadlin. To vše a stánky plné dárků a zábavy jsou neklamným znamením toho, že vánoční trhy už jsou tady!

Historie vánočních trhů sahá daleko

Vánoční trhy jsou totiž součástí vánočních tradic už po dlouhá staletí. Například známé Vídeňské trhy se poprvé konaly už ve 13. století. V té době ale vypadaly vánočními trhy v porovnání s těmi současnými dost rozdílně.

Hlavním účelem vánočních trhů středověku totiž bylo, aby se zde lidé na začátku studeného období zásobili potravinami, teplým oblečením a dalšími potřebami nutnými pro přežití zimy.

Vánoční trhy Praha

Nenechte si ujít ani letošní velkolepé vánoční trhy v Praze, a to zejména ty hlavní – tedy trhy konané na Staroměstském náměstí a na Václavském náměstí. Staroměstské náměstí vloni záhájilo překrásné trhy plné jedinečné atmosféry už v sobotu 26. 11. 2012, kdy došlo ke slavnostnímu rozsvícení Vánočního stromu. Na Václavském náměstí se pak vánoční trhy zahájily den později, tedy 27. 11. 2012. 

Zajeďte si na vánoční trhy 2013 do zahraničí

Znáte už vánoční trhy ve vašem městě jako své boty a rádi cestujete? V tom případě nastal ten správný čas vyjet do zahraničí a vyzkoušet si něco nového! Hned za našimi hranicemi je totiž několik vánočních trhů, které se řadí mezi ty vůbec nejznámější a nejoblíbenější na celém světě!

Patří mezi ně především ty ve Vídni, Drážďanech nebo Norimberku. Návštěvu zdejších vánočních trhů navíc můžete spojit i s prohlídkou města a odvézt si tak neopakovatelné zážitky, které udělají vaše Vánoce ještě krásnější.

Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...