Víno a Vánoce 2023


Víno, Vánoce ale i příchod nového roku patří neodmyslitelně k sobě. Stejně jako na přivítání nového roku i před štědrovečerní večeří si mnozí z nás přiťuknou sklenicí dobrého vína nebo jiného nápoje spojeného se slavnostními chvílemi. Kapr s bramborovým salátem se výborně doplňují s velmi kvalitním francouzským šampaňským Möet & Chandon Rosé Imperial.

Ještě ale zbývá nějaký čas, než si připijete, spořádáte tradiční českou vánoční večeři a vrhnete se k nazdobenému stromečku se zvědavostí malého dítěte, co se asi ukrývá v těch nádherných balíčcích. Jistě už máte vánoční dárky nakoupené, a pokud ne, poskytneme Vám nějaké tipy v souvislosti s vínem. 

 
Pro milovníky Vánočních svátků a skvělého vína byl vytvořen speciální Vánoční vinný set složený z vybraných tematických vín vinařství Krist, Kubík, obsahující i Freixenet Cordon Negro Brut hodící se právě k vánoční tabuli. V jakém období vánočních svátků které víno použít?


S přibývající sbírkou vín vyvstává otázka kde a jak láhve uskladňovat. Prostředí pro uskladnění vína by mělo být temné s vlhkostí kolem 65% a teplotou 11°C. Láhve s vínem musí být skladovány v horizontální poloze, tedy naležato, aby nedošlo k vysychání korku, který znepřístupněním kyslíku zabraňuje oxidaci a znehodnocení vína. K tomuto účelu výborně poslouží dřevěný stojan na 12 lahví vína řady RV1.


Další typ vánočního dárku dokáže podtrhnout sváteční náladu, navodit intimní prostředí a provonět celý byt. Do stylových dřevěných luceren stačí vložit zapálenou vonnou svíčku s vybranou vůní a pak už můžete nasávat vánoční atmosféru. Zpříjemněte si své domácí sváteční prostředí sadou 2 dekorativních lamp.

A když už nevíte coby, bude se Vám dárek, který je téměř pro každého a nikoho neurazí, hodit. Vánoční dárkový koš Ježíšek je typem takového neutrálního dárku. Tento dárkový koš navíc nese přívlastek „dárek plný dobrot“. S chutí do toho.

Přejeme Vám dobrou chuť k vánoční večeři, dobrému vínu a krásné prožití vánočních svátků.
 

Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...