Vybíráme dárek pro army nadšence

Máte doma milovníka army oblečení, airsoftu, paintballu nebo dalších outdoor aktivit? Připravili jsme několik tipů na vánoční dárky, které ho zaručeně nadchnou.

Vybírat vánoční dárky pro army nadšence je docela jednoduché. Na trhu totiž existuje spousta hračiček i užitečných pomůcek pro přežití v přírodě, že rozhodně je z čeho vybírat. A když se ještě podíváte, co obdarovaný už ve své výbavě má, můžete mu pořídit nové praktické náčiní, u kterého budete mít jistotu, že nezůstane ležet v koutě.

Tip 1: Kvalitní nůž

Každý správný muž, má u sebe nůž. A o někom, kdo se pohybuje v přírodě, to platí dvojnásobně. Není však nůž jako nůž. S nožíkem na houby či malou zavírací rybičkou se toho moc udělat nedá. Proto se nebojte sáhnout hlouběji do kapsy a koupit dárek, kterým rozhodně uděláte radost –nože značky Gerber. A konkrétně například nůž Bear Grylls.

Je vyrobený z nerezové oceli, disponuje ostřím Drop Point a nouzovou píšťalkou a potěší také dobře padnoucí rukojetí. Prodává se společně s lehkým nylonovým pouzdrem, které nabízí ještě další možnosti a funkční detaily: křesadlo, diamantový brousek a příručku Základy přežití.

Tip 2: Kvalitní pouzdro

U kvality zůstaneme i tentokrát. I když se většina nožů prodává rovnou s pouzdrem, může se stát, že je potřeba koupit nové. Anebo se využije pro uložení jiného náčiní – obušku, mobilního telefonu, pepřového spreje a případně i na pouta či na svítilnu.

Výhody nošení pouzdra snad ani nemusíme představovat. Ať už se ale rozhodnete koupit pouzdro na svítilnu či na nůž mějte na paměti, že by mělo splňovatvysoké nároky, které na něj jeho majitel bude mít. Mezi absolutní špičku na trhu pak patří výrobce Maxpedition, který se soustředí na výrobu nylonového vybavení, které splňuje vojenské specifikace.

Tip 3: Maskáče

Maskáčové oblečení je součástí šatníku každého army nadšence. A to nejenom pro svůj vojenský vzhled, ale především pro vysokou funkčnosti a propracované detaily. Proto jsou maskáče skvělým vánočním dárkem.

Nekupujte je však jako překvapení. Pokud neznáte nároky budoucího majitele (včetně např. požadovaného vzoru), stěží se strefíte do vkusu. S obdarovaným se tedy nejdříve předem dohodněte, ať po Vánocích nemusíte dárek zbytečně vracet či vyměňovat. Určitě mu však uděláte radost už jenom tím, že mu takový neobvyklý dárek navrhnete.

Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...