Dárky pro herní nadšence

Vánoce jsou oblíbeným časem každého milovníka počítačových her. Ježíšek totiž často nešetří a pod stromeček nadělí hry, na které by kapesné běžného hráče nestačilo. A pokud navíc opravdu nemá hluboko do kapsy, může se šťastný hráč dočkat na Štědrý den i nové herní konzole. Kterou však vybrat? A jaké hry k tomu?

Herní průmysl zažívá v posledních letech doslova boom. A herní možnosti dnes se s videohrami našeho mládí jen stěží dají srovnávat. Rozhodil jste se svému potomkovi či partnerovi udělat radost a koupit mu novou herní konzoli či konkrétní hru? Připravili jsme pro vás několik rad.

Z kočky psa neuděláte…

Přeměna mezi živočišnými druhy možná ještě není a stejně tak nepořídíte ani tehdy, budete-li chtít tradičního zastánce PlayStationu potěšit konkurenční konzolí či rovnou hrami na xBox 360. Hry pro jednu konzoli totiž na té druhé nebudou fungovat. Chcete-li tedy darovat novou herní konzoli jako překvapení, raději věrni raději značce, kterou již máte doma.

Jaké máme možnosti při koupi konzole?

Žádnou herní konzoli ještě nevlastníte a rozhodli jste se udělat celé rodině radost? Podívejme se tedy na to, jaké máme možnosti. Klasikou stále zůstává klasický stolní počítač. Jestliže jste hrdými majiteli výkonného modelu, herní konzoli vlastně ani nepotřebujete. Pokud tedy už teď na počítač nestojíte frontu…

V opačném případě zapřemýšlejte o koupi jedné z těchto tří konzolí: xBox 360 od Microsoftu, PlayStation3 od Sony či Nintendo Wii U od japonské firmy Nintendo. Tyhle moderní kousky vesměs překračují všechny myslitelné meze a kromě tradičního hraní her nabízejí například ovládaní hryvlastními pohyby. V těchto aktivních hrách je nejpokročilejší právě konzole Nintendo Wii U.

Co se týče dalšího srovnání, jsou tyto konzole téměř na stejné úrovni a rozdíly jsou mezi nimi spíše kosmetické. Vybírat tedy můžete třeba podle doporučení známých či podle vzhledu. Velkého přešlapu se dopustit nemůžete.

Konzoli máme – a co na ní hrát?

V případě, že novou konzoli kupovat nechcete, zamiřte rovnou do oddělení s hrami. Těch už je dnes obrovské množství a vybírat tak můžete dlouhé hodiny. V první řadě si však dejte pozor na to, abyste koupili správnou verzi – tu pro svoji konzoli.

Ne všechny hry jsou bohužel k dostání pro všechny konzole, a tak je dobré v obchodě zabrousit mezi správné regály. Anebo nakupujte online. Gameshop.cz nabízí tisíce her přehledně rozdělených právě podle zařízení, na kterých si je můžete spustit.

Konkrétní hru vybírejte pečlivě

Na druhém místě si ověřte – například u sourozence či přátel obdarovaného – že o vybranou hru má skutečně zájem. Svoji malou holčičku asi nadchnete jakoukoliv hrou v růžovém obalu, ale váš puberťák se může ošklíbat téměř nad čímkoliv. To, že hraje od rána do večera Diablo 3, totiž ještě neznamená, že má v lásce všechny RPG hry…

Hry na počítač či pro herní konzole se však rozhodně řadí mezi nejvděčnější vánoční dárky, nebojte se je tedy darovat.

Přečtěte si také

Pořádáme dětskou párty

Pořádáme dětskou párty

Uspořádat dětskou párty není žádná legrace. Abyste všechny děti uhlídali, musíte je zaujmout a zabavit. To se může zdát jako nadlidský úkol, ale s našimi tipy to bude hračka!

Přečíst celý článek
Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...