Jaký vybrat dárek pro babičku a dědečka?

Také slýcháte od svých prarodičů, že žádné vánoční dárky nechtějí a nepotřebují? Podobné ujištění vás stejně nepřesvědčí, a tak se v českých rodinách rok co rok řeší, jaký pořídit dárek pro babičku a pro dědečka. Jak se vyhnout nepotřebným dárkům? Jak poznat, který dárek bude sloužit a který bude překážet?

Především je nutné se důkladně porozhlédnout u vašich prarodičů doma. Tak zjistíte, co už mají a zároveň vás může napadnout vánoční dárek, který by se do té či oné místnosti hodil. Pokud vybíráte dárek pro dědečka a babičku, vyplatí se přemýšlet prakticky, neboť vše, co jim může zjednodušit život, bude nejvhodnější. Také se nezapomeňte zamyslet, jak moc jsou aktivní, zda zůstávají častěji doma nebo se rádi účastní jakýchkoliv akcí (výletů, zájezdů apod.).

Vánoční tip: Prarodičům nedarujte peníze, je to nevkusné. Najděte si čas a pořiďte pěkný dárek, inspirovat se můžete z našich tipů.

Dárek pro babičku

Ženy jsou obecně o něco aktivnější než muži, mají více zájmů a koníčků, proto je snazší pro ně vybrat dárek. Jako dárek pro babičku, která ráda podnikne něco nového, můžete věnovat dárkový poukaz všeho druhu, nejlépe však ke kadeřníkovi, na uvolňující masáž nebo jí můžete objednat na kurz pro seniory. Nabízí se kurz plavání nebo umělecké kurzy sochařství, keramiky či malířství (PC kurzy nebo jazykové kurzy vhodné nejsou). Méně aktivní babičky budou nadšené z dárku, jako je například předplatné časopisu, perličková koupel nebo domácí pekárna. V ní si může každý den upéct čerstvé pečivo, aniž by musela ráno do pekařství.

Dárek pro dědečka

Dědové si rádi počtou, a tak jim můžete darovat roční předplatné nejméně dvou tiskovin, z nichž jeden by měl být deník. Aby mu při čtení v křesle nebyla zima, přidejte k dárku ještě minimálně jeden, může to být třeba teplá deka a něco dobrého, co obsahuje dárkový koš. Dárek pro dědečka může být i zcela nezvyklý, a sice objednání (či dárkový poukaz) do pravého lazebnictví, kde se mu dostane dokonalého oholení břitvou i úpravy účesu.

Vánoční tip: V obchodech s DVD zkuste najít filmy z časů mládí vašich prarodičů. Jistě rádi zavzpomínají.

Společný dárek pro babičku a dědečka

Vaši prarodiče si dárek užijí více, pokud ho budou moci sdílet společně. Vyberte pro ně poznávací zájezd v ČR, ale i v zahraničí, méně zdravým pomohou lázně. Dále je může potěšit výlet za českými hrady a zámky nebo lístky do divadla. Jejich mentální zdraví podpoříte vitamíny pro seniory, hodit se budou i hlavolamy, například puzzle nebo obyčejná kniha s křížovkami. Radost jim zajisté udělá i kalendář z fotek vnoučat nebo koláž, kterou vnoučata vyrobí vlastnoručně.

Přečtěte si také

Nevíte, jaký dárek k Vánocům? Poradíme…

Nevíte, jaký dárek k Vánocům? Poradíme…

Vánoce jsou za dveřmi a vy ještě nemáte nakoupené vánoční dárky? Chtělo by to něco originálního, vkusného a cenově přijatelného? Máme pro vás spoustu tipů, jak oslnit svou rodinu…

Přečíst celý článek
Originální způsoby balení dárků

Originální způsoby balení dárků

Vánoce jsou tu dřív, než řeknete „vždyť sotva začal listopad“. Pojďte si s námi natrénovat balení dárků, ať se letos vytáhnete.

Přečíst celý článek
Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...