Nevíte, jaký dárek k Vánocům? Poradíme…

Vánoce jsou za dveřmi a vy ještě nemáte nakoupené vánoční dárky? Chtělo by to něco originálního, vkusného a cenově přijatelného? Máme pro vás spoustu tipů, jak oslnit svou rodinu i přátele. Nechte se inspirovat!

Tipy na oblíbené dárky pro ženy

 • Skoro každá žena ráda mlsá sladké. Nebojte se tedy sáhnout po jedlých dárcích, které byly dosud výsadou mužů. Klíčem je ženu obdarovat luxusní dobrotou, kterou by si sama od sebe nedopřála. Lanýže, belgická čokoláda či nějaká exotická pochoutka jsou pro gurmánky skvělou volbou.
 • Přestože se kosmetika řadí k dárkům z nouze, neplatí to však pro veškerou kosmetiku. Stejně jako u pochutin zde platí pravidlo, že pokud ženu obdarujeme kosmetikou, měla by to být luxusní kosmetika, kterou by si sama od sebe nedopřála.
 • Chcete se blýsknout dárkem za větší finanční obnos? Klasikou v podobě parfému, šperku či hodinek nemůžete nic zkazit. Ženy tyto dárky milují, proto jsou na žebříčku oblíbených dárků již spousty let. Dbejte ale na kvalitu!
 • Ideálním dárkem pro ženy jsou například různé zážitkové pobyty a romantické víkendy, kde si může užívat příjemných masáží a péče o tělo, stejně jako pozornosti svého partnera.

 

Prohlédnout si vánoční dárky pro ženy *

 

Tipy na oblíbené dárky pro muže

 • Dá si muž, kterému kupujete dárek rád skleničku dobré whisky? Jestli ano, doporučujeme ho překvapit něčím výjimečným. Nejoblíbenější skotskou whisky na světě Glenfiddich. Tato dvanáctiletá kvalitní whisky je čistě sladová whisky vyrobena ve známé palírně William Grant & Sons ve Skotsku. Dárkové balení whisky v tubusu už k vánočnímu dárku prostě patří. A je velmi pravděpodobné, že se tato láhev otevře ještě po slavnostní štědrovečerní večeři.
 • Pro milovníka vína zase doporučujeme degustační sadu vín. Vyhnete se tím dilematu, jaké víno pořídit. Bílé, červené nebo růžové?
 • Nemusíte se bát zakoupit něco ryze praktického jako nářadí, sekačku či jiný přístroj, který daný muž ocení. Praktické dárky mají tu výhodu, že takřka nikdy nezůstanou nevyužity.
 • Sportovní nadšenci jistě ocení sportovní vybavení. Pokud se chystáte investovat větší částku, golfové hole, tenisová raketa či hokejová výstroj jsou dárky, které muži-sportovci opravdu ocení. Jen je potřeba trefit se do toho správného sportu!
 • Oblíbené jsou také různé gadgets i mini-hry, pro něž má silnější pohlaví slabost. V každém muži se totiž zároveň skrývá malý kluk, který miluje objevovat nové věci a zjišťovat, jak fungují. Těch autíček rozebraných na součástky, která po jeho dětství zbyla, mluví za vše!

Prohlédnou si vánoční dárky pro muže *

Tipy na dárky pro děti

S batolaty je celkem jednoduché pořízení, nemají vyhraněný styl. Zato děti od tří let věku se začínají po hračkách ohlížet intenzivněji, vánoční dárky by proto měly být vybírány s rozmyslem. Nesmí existovat možnost, že si s hračkou ublíží, a měla by nenásilným způsobem rozvíjet intelekt dítěte nebo alespoň přispívat k lepšímu fyzickému zdraví. To může poskytnout například skákací a odrážecí hračky.

Nezapomeňte se ale vždy poradit s rodiči - houkající auto či bubínek by jim možná neudělal takovou radost jako jejich dítku.

Prohlédnout si vánoční dárky pro děti *

Tipy na trendy dárky pro teenagery

Životní období teenagera je mírně komplikované a společně se změnami jeho osobnosti se mění i vkus a styl. Kromě nejnovějších kusů oděvů oblíbené značky je obvykle potěší jakákoliv technika, sportovní vybavení či hudební nástroj.

Vánoční tip: Teenagerři ocení obálku s penězi tak jako nikdo jiný. Když si nebudete vědět rady, rádi si dárek obstarají sami.

Tipy na dárky pro babičky a dědečky

 • Babičce, která ráda podnikne něco nového, můžete věnovat dárkový poukaz všeho druhu, nejlépe však ke kadeřníkovi, na uvolňující masáž nebo ji můžete objednat na kurz pro seniory. Nabízí se kurz plavání nebo umělecké kurzy sochařství, keramiky či malířství . Méně aktivní babičky budou nadšené z dárku, jako je například předplatné časopisu, perličková koupel nebo domácí pekárna. V ní si může každý den upéct čerstvé pečivo, aniž by musela ráno do pekařství.
 • Dědové si rádi počtou, a tak jim můžete darovat roční předplatné novin či oblíbeného časopisu. Aby mu při čtení v křesle nebyla zima, můžete ho ještě obdarovat hezkou nadýchanou dekou či elektrickým ohřívačem nohou. Oblíbenou volbou pro dědečky jsou také dárkové koše s pochutinami, alkoholem či doutníky.
 • Vaši prarodiče si dárek užijí více, pokud ho budou moci sdílet společně. Vyberte pro ně poznávací zájezd či lázeňský pobyt, výlet za českými hrady a zámky nebo lístky do divadla.
 • Radost jim zajisté udělá i kalendář z fotek vnoučat nebo koláž, kterou vnoučata vyrobí vlastnoručně.

* Prohlédnout si vánoční dárky pro babičkuvánoční dárky pro dědečka *

Tipy na originální dárky

 • Přestože jde o poměrně starý nápad, v našich končinách se řadí stále ještě mezi originální dárky a je velká pravděpodobnost, že budete první, kdo dotyčnému věnuje pozemek na Měsíci. K dispozici jsou i další destinace jako např. Mars či Venuše. Jde vlastně o certifikát vlastnictví pozemku, který je sice právně zcela irelevantní, mezi ostatními dárky ale nezapadne. Stejným způsobem lze vlastnit i kus Ameriky či Skotska.
 • Mezi obdobné tipy na originální vánoční dárky patří i adopce zvířat v ZOO. Spousta zoologických zahrad a organizacích pomáhající zvířatům přijímá finanční dary. Jménem obdarovaného můžete vybrané organizaci či ZOOlogické zahradě přispět a pod stromeček dát certifikát o adopci zvířete. Adoptivní rodiče pak mají například možnost “své” zvířátko navštěvovat osobně.
 • Sedací vak patří přesně mezi ty praktické dárky, které si obdarovaný po prvotní nedůvěře bezpochyby zamiluje. Protože kdo nevyzkoušel, neuvěří, jak pohodlně se v sedacím vaku vegetuje. Není nejlevnější, ale mezi tipy na dárky na vánoce jej zařadit musíme.
 • Předplatné do divadla patří mezi ty originální dárky, které je dobré předem konzultovat. Pokud víte, že obdarovaný rád chodí do divadla, je dobré zjistit, zda již předplatné nemá nebo ho mezi vánoční dárky pro něj již nezahrnul někdo jiný. Pak ale takový dárek sklidí zaručený úspěch.

 

Prohlédnout si originální dárky *

 

Neobvyklé zážitkové dárky jsou stále v kurzu

Při procházení nabídek zážitkových agentur člověka občas napadá, zda mají netradiční dárky nějaké hranice.

 • Oblíbeným dárkem je například pasení ovcí, kdy se obdarovaný stane na určenou dobu bačou, který má na starosti své stádo ovcí.
 • Mezi originální dárečky tohoto druhu patří i poukaz do kryokomory neboli kryoterapie. Jde o pobyt v komoře s nulovou vlhkostí a teplotou až minus 160 stupňů. Nejde však jen o rozmar adrenalinových jedinců, kryokomora má i léčebné účinky, mezi tipy na dárky proto rozhodně patří.
 • Klasikou jsou skoky padákem, řízení letadla, helikoptéry či závodního auta. Pokud máte doma milovníka či milovnici adrenalinu, je takový poukaz skvělou volbou.

Prohlédnout si zážitkové dárky *

Přečtěte si také

Tipy na praktické vánoční dárky

Tipy na praktické vánoční dárky

Vánoční dárky nemusejí nutně představovat pouze romantické dary či obligátní „knížku nebo DVDčko“. Na vánoce můžete nakoupit pro své blízké a přátele i ryze praktické dárky. Je…

Přečíst celý článek
Jaký vybrat dárek pro babičku a dědečka?

Jaký vybrat dárek pro babičku a dědečka?

Také slýcháte od svých prarodičů, že žádné vánoční dárky nechtějí a nepotřebují? Podobné ujištění vás stejně nepřesvědčí, a tak se v českých rodinách rok co rok řeší, jaký pořídit…

Přečíst celý článek
Když chcete zaujmout: luxusní dárek

Když chcete zaujmout: luxusní dárek

Chcete-li opravdu zaujmout a nemáte hluboko do kapsy, zvolte luxusní vánoční dárky. Nezapomeňte však, že nejde o to koupit tu nejdražší věc v obchodě. Aby luxusní dárek nepůsobil…

Přečíst celý článek
Vtipné dárky pro každého

Vtipné dárky pro každého

Vánoční dárek nemusí být jen okázalé velkolepý dar či nebo být přehnaně prakticky. Platí to dvojnásob, pokud vybíráme dárek pro přátele a kamarády. Pokud je to váš případ, vtipné…

Přečíst celý článek
Jak být v darování dárků originální

Jak být v darování dárků originální

Rok se s rokem sešel a další Vánoce jsou tady. Pokud nechcete darovat svým blízkým další pár ponožek a knihu, vsaďte na netradiční dárky. Nevíte jaké? Nechte se inspirovat!

Přečíst celý článek
Naučte se balit dárky

Naučte se balit dárky

Balicí papír z drogerie a zlatá stuha s kudrlinkou - všechny dárky pod stromečkem vypadají stejně nudně jako každý rok. A přitom stačí pár jednoduchých triků a dárky mohou být…

Přečíst celý článek
Na co by letos Ježíšek rozhodně neměl zapomenout?

Na co by letos Ježíšek rozhodně neměl zapomenout?

Vánoce jsou za dveřmi a pomalu začínáme shánět dárky pro své blízké a přemýšlet, co si sami budeme přát. Máme pro vás tipy na super dárečky, kterými uděláte radost každé ženě.…

Přečíst celý článek
Proč už v říjnu myslet na Vánoce?

Proč už v říjnu myslet na Vánoce?

Říkáte si, že jsou Vánoce daleko? Že je ještě moc brzy řešit dárky, dekorace a cukroví? Chyba lávky. Když Vánoce začnete řešit už teď, mnohem víc si je užijete. Tady máte jasné…

Přečíst celý článek
Whiskoumejte co vám chutná!

Whiskoumejte co vám chutná!

„Požitky se mají zvyšovat,“ prohlásil Costas Raptis, hlavní master blender Metaxa poté, co jsme si v Praze přiťukli špičkovou Metaxa Angels‘ Treasure. Opálený, bělovlasý Řek ví o…

Přečíst celý článek
Proměňte tyto Vánoce ve svátky originality a radosti!

Proměňte tyto Vánoce ve svátky originality a radosti!

Vánoce, Vánoce přicházejí… A s nimi i každoroční stres, jak vybrat takový dárek, který se bude obdarovanému líbit, který jej překvapí a který navíc nezruinuje vaši peněženku.…

Přečíst celý článek
Hit letošních Vánoc – dárkový poukaz na letecký simulátor

Hit letošních Vánoc – dárkový poukaz na letecký simulátor

Všichni to moc dobře známe – shánění vánočních dárků na poslední chvíli. Pokud se letos chcete vyhnout stresu z nákupu vánočních dárků den před Štědrým dnem, přinášíme Vám tip na…

Přečíst celý článek
Nevíš, co koupit za dárek? Nic Tě nenapadá a jsi v koncích? Chceš být originální?

Nevíš, co koupit za dárek? Nic Tě nenapadá a jsi v koncích? Chceš být originální?

A znáš Knihu Výhod??? Je v ní stovky vytrhávacích kupónu + mobilní aplikace zdarma na VŠECHNO! Vstupy 1+1 na sporty, divadla, zážitky, relax, ale take slevy do restaurací, klubů,…

Přečíst celý článek
Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...