Když chcete zaujmout: luxusní dárek

Chcete-li opravdu zaujmout a nemáte hluboko do kapsy, zvolte luxusní vánoční dárky. Nezapomeňte však, že nejde o to koupit tu nejdražší věc v obchodě. Aby luxusní dárek nepůsobil okázale a snobsky, je třeba vybírat neobvyklé dárky, elegantní praktické dárky či zážitkové dárky, s nimiž druhého potěšíte.

Platí přitom, že také luxusní dárek je vhodné vybrat na základě zálib či zájmů obdarovaného. Nabízíme několik tipů na ne zcela netradiční dárky, mezi kterými však jistě naleznete inspiraci na svůj vlastní luxusní dárek.

Hodinky, šperky, parfémy – luxusní dárek pro přítelkyni

Vybíráte-li dárek pro přítelkyni či dárek pro manželku a chcete se blýsknout dárkem za poněkud větší finanční obnos, rozhodně nic nezkazíte, koupíte-li jako dárek vybrané luxusní šperky či praktické věci, jako jsou parfémy či hodinky. Nejde sice o nikterak originální dárky, nicméně je velký rozdíl mezi levnými parfémy za pár stokorun a jejich luxusními protějšky o řád či dva dražšími. Zatímco levný parfém je coby dárek skoro až trapné klišé, drahý parfém představuje opravdu luxusní dárek.

Mezi netradiční dárky, které poslouží jako vhodný dárek pro přítelkyni, patří luxusní spodní prádlo, nejrůznější kožené oblečení či módní doplňky (např. kabelky). S výběrem těchto dárků však buďte opatrní. Každá žena má vyhraněný vkus a hrozí reálné nebezpečí, že vámi vybraný luxusní vánoční dárek za spoustu peněz bude nevyužitý ležet ve skříni a padat na něj prach. Dárky tohoto druhu proto raději předem konzultujte.

Golfové hole, archivní vína – praktické luxusní dárky

Vybíráte-li luxusní dárek pro muže, nemusíte se bát zakoupit něco ryze praktického. Je sice vhodné, abyste předem měli představu o zálibách a koníčcích obdarovaného, nicméně praktické dárky mají tu výhodu, že takřka nikdy nezůstanou nevyužity.

Můžete zkusit zakoupit dražší golfové hole, kávovar či archivní víno. Chcete-li věnovat neobvyklý dárek, může být pro vás to pravé např. diamantová myš. Jedná se o klasickou funkční počítačovou myš, která je na svém povrchu pokryta malými diamanty.

Zážitkové dárky, poukazy

Pro spoustu lidí jsou nejlepšími dárky zážitek. Vybíráte-li zážitkové vánoční dárky a chcete-li z nich vybrat opravdu luxusní vánoční dárky, stačí jít podle ceny. Mezi ty dražší zážitkové dárky se řadí většinou luxusní zájezdy. Máte-li na takový luxusní dárek dostatek financí, většinou nezůstane bez pozitivní odezvy. Zkuste přitom vybírat neobvyklé destinace.

Do této kategorie patří také poukazy na nejrůznější zkrášlující procedury. Nebývají nejlevnější, proto je jistě obdarovaný přijme s povděkem. Máme na mysli např. poukazy na různé kosmetické zákroky, jako jsou plastická operace či transplantace vlasů. Ovšem pozor, než darujete originální dárky tohoto typu, je vhodné je předem konzultovat, zda o ně obdarovaný opravdu stojí. Jinak hrozí, že se při předávání daru změní luxusní dárek ve společenské faux pas.

Přečtěte si také

Vánoční dárky 2023: Trendy a inspirace

Vánoční dárky 2023: Trendy a inspirace

Nápady občas dojdou každému, což může vést k nákupu zbytečných dárků. Vánoční dárky by měly odrážet osobnost obdarovaného, nastínit váhu citů a náklonnosti k druhému a měly by…

Přečíst celý článek
Dárky pro ženy: je lepší romantika, nebo praktičnost?

Dárky pro ženy: je lepší romantika, nebo praktičnost?

Koupit vhodný dárek pro ženy není vždy jednoduché a často se podobá běhu na dlouhou trať. Není přitom důležité, kolik dárek stojí, ale snaha a ochota věnovat mu dostatečnou…

Přečíst celý článek
Dárek pro šéfa

Dárek pro šéfa

Vybírání dárku pro šéfa může být zrádné. Aby z dárku nevzniklo nepříjemné faux pas, které se s vámi potáhne celý rok, je třeba se zamyslet nad tím, jak blízký a přátelský vztah se…

Přečíst celý článek
Nevíte, jaký dárek k Vánocům? Poradíme…

Nevíte, jaký dárek k Vánocům? Poradíme…

Vánoce jsou za dveřmi a vy ještě nemáte nakoupené vánoční dárky? Chtělo by to něco originálního, vkusného a cenově přijatelného? Máme pro vás spoustu tipů, jak oslnit svou rodinu…

Přečíst celý článek
Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...