Pojďte se s námi připravit na vánoční sezónu

Sotva začal podzim a vy už máte myslet na Vánoce? Rozhodně! Chcete si Štědrý den užít v naklizené domácnosti vonící cukrovím? Nechcete shánět dárky na poslední chvíli? Chcete si Vánoce užít v klidu, pohodě a bez stresu? Pak je nejvyšší čas začít plánovat přípravy. Víme, kdy co připravit a udělat. Inspirujte se!

Říjen

V říjnu je ideální čas začít plánovat vánoční dárky. Ty bývají největším zdrojem stresu a ti, kteří je nebudou řešit včas, se pak potkají den před Štědrým dnem v přeplněných obchoďácích. Tak šup na to – sepište si seznam lidí, které chcete obdarovat. Domluvte se s blízkými, zda se budete někomu na dárek skládat společně a pusťte se do shánění.

Budete mít více času na přemýšlení a vyhnete se tak nakupování zbytečností a navíc si výdaje za dárky můžete rozložit do několika měsíců.

Tip: Super tipy na dárky najdete v našem katalogu vánočních dárků. Jednoduše zadejte pro koho dárek sháníte a nápady se jen pohrnou.

Listopad

Na začátku listopadu si připravte seznam cukroví, která budete letos péct. Nakupte si potřebné ingredience (a když narazíte na máslo za výhodnou cenu, nakupte si ho do mrazáku do zásoby). A rovnou se můžete pustit i do výroby těst – připravte si je s předstihem a uložte do mrazáku. Až pak přijde čas pečení, budete mít z půlky hotovo!

Vše začíná na svatého Martina. Na stole husa, zelí a svatomartinské víno. To si hezky vychutnejte, protože pak se sluší až do Vánoc trochu odlehčit. Po svatém Martinovi už by v okně mělo viset pár symbolických vloček a také byste měli oprášit vánoční ozdoby a ujistit že, že všechny fungují, jak mají.

Kdy péct jaké cukroví?

  • Tři týdny před Štědrým dnem – zázvorky, vanilkové rohlíčky, kokosové cukroví a perníčky
  • Dva týdny před Štědrým dnem – linecké (tmavé i světlé)
  • Týden před Štědrým dnem – makronky, světlé cukroví z bílých těst a nepečené cukroví
  • Den před Štědrým dnem – Vánočka

Prosinec

Vánoční přípravy vrcholí, ale ty nejmíň příjemné už byste měli mít za sebou a advent si užít hezky v klidu a tradičně. Adventem vás týden po týdnu provedeme, až nastane ten správný čas. S námi letos zvládnete Vánoce konečně v klidu.

Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...