Barevné a dekorační trendy Vánoc: Jak vyzdobit interiér?

Přemýšlíte, do jakých barev či do jakého stylu letos sladit vánoční dekorace? Máme pro vás trendy dekorační tipy, se kterými zaručeně nešlápenete vedle.

Trendy barevné kombinace na vánoční výzdobu

K nejoblíbenějším barevným trendům patří každoročně červenozlatá a modrostříbrná kombinace. S nimi samozřejmě nic nezkazíte, ale pokud chcete letos zkusit něco nového, nechte se inspirovat těmito netradičními trendy:

Fialová barva bude slušet adventnímu věnci, slavnostně prostřenému stolu i vánočnímu stromku. Nejlépe bude vypadat dohromady s bílou a společně vytvoří přepychovou a jemnou kombinaci, která vyrazí dech každé návštěvě.

Červená, zelená a bílá jsou tradiční vánoční barvy. Jejich kombinací nikdy nemůžete šlápnout vedle. Co ale zkusit vyměnit tradiční tmavě zelený odstín za limetkově zelenou barvu? Dekorace v této kombinaci působí mladistvě, neokoukaně a přesto vánočně. Zkusíte ji také?

Barva červeného vína vypadá nejlépe v kombinaci se zlatou či stříbrnou barvou. Tato luxusní barevná kombinace vytvoří tu pravou slavnostní atmosféru. Co myslíte?

Tento jemnější odstín zlaté patří k nejelegantnějším barvám a vánoční dekorace v tomto tónu budou letos opravdovým hitem. A záleží jen na vás, jak se s ním popasujete. Můžete ho doladit jemnými barevnými odstíny pro tradiční nádech, bronzovými detaily pro pocit přepychu nebo ho kombinovat s hnědými tóny. Záleží jen na vaší fantazii.

Dekorační styly, které musíte vyzkoušet

Skandinávská jednoduchost

Poklidnou atmosféru a nádech severské přírody do každého domova vnesou vánoční dekorace v severském stylu. Tlumené tóny, přírodní materiály a jednoduchost – to jsou hlavní atributy tohoto dekoračního trendu. V obchodech se porozhlédněte po pastelových ozdobách, ale držte se vždy jednoho tónu. Vsaďte na přírodniny jako dřevo, větvičky, šišky,… A myslete na hlavní heslo tohoto stylu – minimalismus.

Pop-art Vánoce

Trend inspirovaný pop-artem, který ale většině z nás připomene Vánoce v duchu socialismu. Tento trend ovládlo dětské veselí, spousty pestrých barev a zdánlivě neslučitelné kombinace. Nic by se samozřejmě nemělo přehánět, ale když si zvolíte několik pestrých a sladěných barev a využijete je nejen k dekoraci vánočního stromečku, docílíte opravdu hravého efektu.

Vánoce s nádechem luxusu

Vánoce jsou svátky hojnosti. A tento dekorační trend tomu skutečně odpovídá. Naproti severskému minimalismu je tento trend pravým opakem. Bohaté zdobení, přepychové kombinace, luxusní materiály. V kurzu je především kombinace vínové, fialové a zlaté. Pokud budete chtít zdobit v tomto duchu, buďte opatrní – snadno může sklouznout v kýč.

Souznění s přírodou

Režné provázky, šišky, pytlovina a další dekorace s přírodním nádechem dají vašemu domovu tradiční a útulný nádech. Tento styl vypadá krásně v kombinaci se zlatými a krémovými barevnými detaily stejně jako s dřevěnými dekoracemi.

Jako po návštěvě Mrazíka

S tímto stylem dekorace jste se jistě již setkali. Letos se s ním ale nijak troškařit nebude. Pokud máte rádi elegantní a čisté linie, zkuste tento trend kombinovat s bílými a stříbrnými odstíny a sklem.

 

Přečtěte si také

Jak na balení vánočních dárků

Jak na balení vánočních dárků

Vánoční dárek by měl zaujmout nejen svým obsahem, ale také obalem. Nestačí přitom vzít běžný balící papír, stužku a natištěnou jmenovku. Při balení vánočního dárku je třeba využít…

Přečíst celý článek
Jak strávit štědrý den s rodinou

Jak strávit štědrý den s rodinou

Připomeňte si štědrovečerní tradice a zvyky a naplánujte ten nejlepší Štědrý den. Ať už ho strávíte s celou rodinou nebo jen romanticky ve dvou, máme pro vás tipy, jak si celý den…

Přečíst celý článek
Jak ozdobit vánoční stromeček?

Jak ozdobit vánoční stromeček?

Vánoční stromeček patří mezi nejvýznamnější symboly Vánoc. Každý rok se stává tou nejkrásnější ozdobou celého našeho bytu. Bez vánočního stromu si nikdo neumí představit ty pravé…

Přečíst celý článek
Vyrábíme s dětmi vánoční ozdoby I

Vyrábíme s dětmi vánoční ozdoby I

Podzim už je v plném proudu a na dveře už zase klepou Vánoce. Udělejte si chvíli čas na své děti a připravte s nimi originální ručně vyráběné vánoční ozdoby. Nejenže spolu…

Přečíst celý článek
Buďte letos kreativní: vlastnoručně vyrobené dárky

Buďte letos kreativní: vlastnoručně vyrobené dárky

Buďte letos kreativní, ušetřete nějaký ten peníz a okouzlete své okolí vlastnoručně vyrobenými dárky a vánočními dekoracemi. Všechno zvládnete sami - přesvědčte se!

Přečíst celý článek
Trendy vánoční ozdoby 2023: Výrobu zvládnete sami!

Trendy vánoční ozdoby 2023: Výrobu zvládnete sami!

Letošní trendy přejí odvážným – nebojte se experimentovat a kromě tradičních vánočních ozdob zkuste svůj stromeček i domov ozvláštnit něčím extra.

Přečíst celý článek
Advent začíná už za týden: S námi ho zvládnete krok za krokem

Advent začíná už za týden: S námi ho zvládnete krok za krokem

Ani jsme se nenadáli a advent už je skoro tady. Období rozjímání, vánočních příprav a těšení se na začátek nového roku. Chcete si Vánoce užít v klidu a bez stresu? Chcete všechny…

Přečíst celý článek
Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...