Jak na balení vánočních dárků

Vánoční dárek by měl zaujmout nejen svým obsahem, ale také obalem. Nestačí přitom vzít běžný balící papír, stužku a natištěnou jmenovku. Při balení vánočního dárku je třeba využít nápaditosti a kreativity. Pokud obojí postrádáte, můžete se inspirovat jednoduchými tipy a vánoční dárky letos opatřit originálními doplňky.

Balení vánočních dárků není věda

Základem pěkně zabaleného vánočního dárku je (překvapivě) vhodný balicí papír. Nemusíte nutně sahat po přeplácaných rolích s motivy Santa Clause. Soustřeďte se na jednoduché, nejlépe jednobarevné balící papíry, kterým budou slušet nápadné stuhy i mašle. Doplňky lépe vyniknou, použijete-li je v jiných barvách než obal, případně papír i doplňky slaďte do jedné barvy v několika odstínech.

Kromě běžného balení vánočního dárku můžete vyzkoušet krabičky v libovolných velikostech. Jste-li zruční, krabičky na vánoční dárky si můžete z tvrdšího kartonu či lepenky vyrobit sam. Hotové krabičky opatřete drobnými ozdobami, namalujte na ně vánoční motivy nebo je jinak ozdobte podle své fantazie.

Vánoční tip: Preferujte balicí papíry s převahou jedné barvy. Na nich nejlépe vynikne nápadná stuha či mašle!

Balení vánočních dárků neobvyklých tvarů

Balení vánočních dárků neobyčejných tvarů je poměrně složité a ne vždy se vánoční dárek podaří zabalit tak, aby se neprozradil ještě před otevřením. Proč ho tedy schovávat? Jestliže mu přidělíte pouze jemné ozdoby, nic tím nezkazíte, naopak bude vánoční dárek vypadat vkusně a nenásilně.

To se však nehodí v případě, že darujete peníze. Bankovky lze chytře schovat například do nové peněženky nebo mezi listy knihy (knihu vybírejte podle koníčků a zájmů). Do obálek peníze schovejte jen tehdy, je-li obálka vyrobena vlastnoručně nebo je to vánoční dárek na „poslední chvíli“.

Složité a pracné balení vánočního dárku ocení zejména dospělí, dětem vánoční dárek klidně zabalte do jakéhokoliv vánočního balicího papíru. Děti obecně nemají rády praktické dárky, a pokud jim je dát chcete, obstarejte pro ně jeden přiměřeně velký červený pytel, do kterého tyto méně zajímavé dárky schováte. Na pytel můžete našít nebo nalepit motivy sněhuláka a nahoře ho svažte silnější stuhou stejně, jako to dělá Santa Claus.

Vánoční tip: Pokud se nechcete zdržovat s balicím papírem, využijte dárkové tašky nebo pytle.

Zabalené vánoční dárky ozdobte různými doplňky, jako jsou například větvičky smrku či borovice, skořice, zvonky, hvězdičky, sob, sněhulák, suché květy, usušené plátky grepu nebo pomeranče, sněhové vločky nebo figurky andělíčků. Některé motivy lze vyrobit z perníku s cukrovou polevou, další z tvrdého papíru nebo hrubé tkaniny. S nimi se vánoční dárky v roce 2013 stanou nezapomenutelnými a vy si od přátel a členů rodiny vysloužíte zasloužený obdiv.


Přečtěte si také

Nejhezčí dárek 2015: čím zaručeně potěšíte?

Nejhezčí dárek 2015: čím zaručeně potěšíte?

Uvažovat již nad vánočními dárky nebo je všechny pořizujete na poslední chvíli? Přednosti i své nevýhody mají obě možnosti, nejhezčí dárky ale můžete koupit v kteroukoli roční…

Přečíst »
Jak na správné vánoční dárky?

Jak na správné vánoční dárky?

Na internetu se to jen hemží tipy, jak vybrat správné vánoční dárky pro celou rodinu. Přesto tu a tam pod stromečkem najdeme kousky, které bychom nejraději zase zabalili zpátky do…

Přečíst »
Naučte se balit dárky

Naučte se balit dárky

Balicí papír z drogerie a zlatá stuha s kudrlinkou - všechny dárky pod stromečkem vypadají stejně nudně jako každý rok. A přitom stačí pár jednoduchých triků a dárky mohou být…

Přečíst »
Buďte letos kreativní: vlastnoručně vyrobené dárky

Buďte letos kreativní: vlastnoručně vyrobené dárky

Buďte letos kreativní, ušetřete nějaký ten peníz a okouzlete své okolí vlastnoručně vyrobenými dárky a vánočními dekoracemi. Všechno zvládnete sami - přesvědčte se!

Přečíst »
Jak oslavit Halloween?

Jak oslavit Halloween?

Tento anglosaský lidový svátek si pomalu našel cestu i do českých luhů a hájů, a pokud se ho letos chystáte slavit i vy, máme pro vás inspiraci!

Přečíst »
Jak vybrat vánoční stromek?

Jak vybrat vánoční stromek?

Umělým vánočním stromečkům nefandíte a Vánoce bez živého stromku si zkrátka neumíte představit? Poradíme vám, jak správně vybrat řezaný vánoční stromeček a jak se o něj starat tak…

Přečíst »
Dárky máme. Jak je efektně zabalit?

Dárky máme. Jak je efektně zabalit?

Balicí papír z drogerie, zlatá stuha s kudrlinkou a …. A všechny dárky pod stromečkem vypadají stejně nudně jako každý rok. A přitom stačí pár jednoduchých triků, díky kterým…

Přečíst »
Barevné a dekorační trendy Vánoc: Jak vyzdobit interiér?

Barevné a dekorační trendy Vánoc: Jak vyzdobit interiér?

Přemýšlíte, do jakých barev či do jakého stylu letos sladit vánoční dekorace? Máme pro vás trendy dekorační tipy, se kterými zaručeně nešlápenete vedle.

Přečíst »
Indoor surfing 790 Kč Zobrazit více
Zobrazit pro:   mobil  |  tablet  |  počítač