Háčkované ozdoby

Myslíte si, že technikou háčkování se vytvářejí leda tak čepice, dečky nebo rukavice? Milovníci ručních prací už dávno přišli se zajímavým a často i méně pracným nápadem – uháčkovat si svou vlastní výzdobu na Vánoce. Anebo potěšit drobnou pozorností některého ze svých známých, u nichž si nevíte rady, čím je obdarovat.

Rychlé vločky i propracované zvonky

Takové ozdobné kolečko, případně sněhovou vločku lze bez problémů uháčkovat za jediný večer. Jen je potřeba vlnu včas naškrobit, aby ozdoba držela pevný tvar.

Odvážnější kreativci si pak mohou troufnout například i na háčkovaný zvonek, který se už netvoří coby „placka“ pouze připomínající tvar zvonku, ale ozdoba vystupuje do prostoru a je velice věrná. U těchto ozdob je už třeba jednak důslednějšího naškrobení, jednak vytažení do správného, v tomto případě zvonkovitého tvaru. Taková ozdoba pak může skutečně nahradit i poměrně draze zakoupený dárek, pokud si obdarovaná osoba potrpí na dekorace.

Tip: Podívejte se též na vánoční dekorace vlastní výroby.

 

Ideální ozdoby i na vánoční stromek

Díky extrémní lehkosti háčkovaných ozdob jsou tyto dekorace přímo ideální k ozdobení vánočního stromku; jednak Vám ozdoby nebudou ohýbat větve stromku ani v případě, že jich použijete více, jednak bude Váš stromek originální a zcela odlišný od toho sousedovic.

 

Univerzální použití háčkovaných ozdob

Nemalujme čerta na zeď, ale i pro případ, že by se Vám háčkování ozdoby nevyvedlo podle Vašich představ, dílo Vašich rukou nemusí přijít jen tak vniveč. Nedostatečně naškrobené kolečko či vločku například lze použít jako podložku pod šálek nebo zkrátka miniaturní dečku. Z nepovedeného zvonečku je zase možné při troše snahy vytvořit kupříkladu klobouček na zavařovací sklenici. A ještě budou všichni mluvit o tom, jak jste šikovní a kreativní!

Háčkované ozdoby -  neobvyklá dekorace nebo i vhodný dárek. Neváhejte a inspirujte se našimi tipy a návody z rubriky ozdob!

Přečtěte si také

Jak strávit Štědrý den – zdobíme vánoční stromeček

Jak strávit Štědrý den – zdobíme vánoční stromeček

Jednou z nejoblíbenějších tradic spojenou se Štědrým dnem je zdobení vánočního stromečku. Pokud vydržíte neozdobit vánoční stromeček hned na začátku adventního období, můžete si…

Přečíst celý článek
Vánoční obrázky

Vánoční obrázky

Napadlo Vás využít dnešní doby počítačů a chytrých mobilních telefonů k tomu, abyste ozdobili e-mailové schránky svých přátel a případně i pracovní plochu svého počítače aktuálním…

Přečíst celý článek
Vánoční přání

Vánoční přání

Myslíte si, že dnes, v době e-mailů, SMS zpráv a sociálních sítí jsou již tradiční vánoční přání jaksi pasé? Přesto se může originální a vkusně vybrané či ručně vytvořené přání…

Přečíst celý článek
Vyrábíme s dětmi vánoční ozdoby I

Vyrábíme s dětmi vánoční ozdoby I

Podzim už je v plném proudu a na dveře už zase klepou Vánoce. Udělejte si chvíli čas na své děti a připravte s nimi originální ručně vyráběné vánoční ozdoby. Nejenže spolu…

Přečíst celý článek
Buďte letos kreativní: vlastnoručně vyrobené dárky

Buďte letos kreativní: vlastnoručně vyrobené dárky

Buďte letos kreativní, ušetřete nějaký ten peníz a okouzlete své okolí vlastnoručně vyrobenými dárky a vánočními dekoracemi. Všechno zvládnete sami - přesvědčte se!

Přečíst celý článek
4 vánoční dekorační trendy pro rok 2023: Který si vyberete?

4 vánoční dekorační trendy pro rok 2023: Který si vyberete?

Také se již nemůžete dočkat Vánoc? Každý rok přemýšlíte, jak nazdobíte byt a hledáte nové nápady? Zjistili jsme pro vás, jaké trendy budou vládnout letošní vánoční sezóně.

Přečíst celý článek
Trendy vánoční ozdoby 2023: Výrobu zvládnete sami!

Trendy vánoční ozdoby 2023: Výrobu zvládnete sami!

Letošní trendy přejí odvážným – nebojte se experimentovat a kromě tradičních vánočních ozdob zkuste svůj stromeček i domov ozvláštnit něčím extra.

Přečíst celý článek
Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...