Jak strávit Štědrý den – zdobíme vánoční stromeček

Jednou z nejoblíbenějších tradic spojenou se Štědrým dnem je zdobení vánočního stromečku. Pokud vydržíte neozdobit vánoční stromeček hned na začátku adventního období, můžete si tuto parádu vychutnat na Štědrý den při sledování pohádek.

Zdobíme vánoční stromeček

Připravte si vánoční stromeček, vánoční ozdoby, řetězy s třásněmi, čokoládové vánoční řetězy a elektrické svítící řetězy. Hodit se Vám při zdobení vánočního stromečku bude také sklenka horkého punče, nebo svařené víno pro vánoční atmosféru a děti pro podávání ozdob, které budete mít daleko a případné výlety do blízké tržnice. Pro děti je zdobení vánočního stromečku opravdu veliký zážitek.

Kontrola vánočního osvětlení než budeme zdobit vánoční stromeček

Nejprve si na zem rozložíme svítící řetězy a vyzkoušíme, jestli všechny žárovičky svítí. Pokud nesvítí a jste šikovný muž, žárovičky vyměňte. Pokud nesvítí a jste žena nebo jen muž (ne“šikovný“), pošlete děti na bojovou akci do tržnice pořídit nové svítící řetězy. Po příchodu dětí proces s testováním řetězu opakujte.

Vánoční řetězy a ozdobičky

Jako první na stromeček umístěte vánoční řetězy a vyzkoušejte, jestli elektrický kabel dosáhne k zástrčce. Vánoční řetězy umísťujeme jako první proto, abychom jimi později neshodili vánoční ozdoby. Po řetězech jsou na řadě ozdobičky. Začnete těmi skleněnými, bývají největší. Pokud nějakou rozbijete, nevadí. To k Vánocům patří. Pokud rozbijete všechny, vyšlete děti na další bojovou akci do tržnice. Šikovné děti Vám přinesou vánoční ozdoby z chytrého plastu, které rozhodně nerozbijete. Při troše dobré vůle a třetí sklence svařeného vína, které popíjíte, budou dokonce vypadat jako ty skleněné.

Čokoládové vánoční kolekce

Další jsou na řadě malé ozdobičky, slaměné ozdoby a mašličky. Pokud jste ke svařenému vínu pojídali bonbony z vánoční kolekce, pošlete děti na poslední výlet do blízké tržnice. Vzhledem k hodině blížící se k poledni je možné, že se vrátí s prázdnou. Udělejte jim radost a nechte je nasadit vánoční hvězdu, nebo špičku jako poslední ozdobu na stromeček. (Vzhledem k Vašemu dopolednímu popíjení budou bezpečnější děti na štaflích, než vy na židli.)

Ozdobený a rozsvícený vánoční stromeček Vám bude dělat radost.

Krásný Štědrý den!

Přečtěte si také

Jak strávit štědrý den 2023

Jak strávit štědrý den 2023

Jak strávit Štědrý den s rodinou Mít při sobě celou rodinu o Štědrý den, případně po celé vánoční svátky je báječné. Konečně máte čas na všechny kolem sebe a na užívání si…

Přečíst celý článek
Jak strávit štědrý den s rodinou

Jak strávit štědrý den s rodinou

Připomeňte si štědrovečerní tradice a zvyky a naplánujte ten nejlepší Štědrý den. Ať už ho strávíte s celou rodinou nebo jen romanticky ve dvou, máme pro vás tipy, jak si celý den…

Přečíst celý článek
Háčkované ozdoby

Háčkované ozdoby

Myslíte si, že technikou háčkování se vytvářejí leda tak čepice, dečky nebo rukavice? Milovníci ručních prací už dávno přišli se zajímavým a často i méně pracným nápadem –…

Přečíst celý článek
Jaké barvy ovládnou Vánoce 2023?

Jaké barvy ovládnou Vánoce 2023?

Vánoční sezóna se pomalu ale jistě blíží a za chvíli se obchody začnou plnit vánočními dekoracemi. Zjistěte s námi, jaké barvy jsou pro letošní vánoční sezónu nejvíce v kurzu!

Přečíst celý článek
Dárky máme. Jak je efektně zabalit?

Dárky máme. Jak je efektně zabalit?

Balicí papír z drogerie, zlatá stuha s kudrlinkou a …. A všechny dárky pod stromečkem vypadají stejně nudně jako každý rok. A přitom stačí pár jednoduchých triků, díky kterým…

Přečíst celý článek
Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...