Láska nebeská – romantika, která nesmí před Vánoci chybět!

Vnímáte předvánoční atmosféru již od prvního rozsvícení vánoční reklamní cedule nebo si ji umíte naplno užívat až se započatým adventem? Mnozí mají vánoční atmosféru spojenou právě s filmem Láska nebeská. Dopřejte si klidné odpoledne a odstartujte předvánoční romantiku klidně ještě před první adventní nedělí!

Legendární taneček Hugh Granta

Věděli jste, že Hugh Grant přijal roli v Lásce nebeské s tím, že bude hrát seriózního britského premiéra? Jeho představa o roli se však příliš nesetkávala se záměry tvůrců, kteří do filmu naplánovali onu legendární taneční scénu. Premiér David se má jednoho večera trochu vymanit ze svých naučených konvencí a v domnění, že jej nikdo nevidí, protančit celým domem. Hugh Grant ale taneční scénu nazval „hororovou“ a odmítal ji předvést. Dle jeho vlastních slov takovou scénu nemůže angličan po čtyřicítce v 7 ráno a zcela střízliv natáčet. Zvládl to však na jedničku a scéna se stala pro diváky jednou z nejoblíbenějších.

Kultovní hlášky tesané do kamene

Bill Nighy – představitel stárnoucího zpěváka Billyho Macka, který se snaží o comeback měl ve filmu hned několik nezapomenutelných scének. Sám herec tvrdí, že se jedna z jeho hlášek zcela určitě objeví na jeho náhrobku. Která? Přece ta nejoblíbenější: „Děti. Nekupujte drogy. Dejte se na showbyznys a budou vám je dávat zadarmo!“

Nejkratší scéna za nejtučnější honorář

Na konci filmu se v krátké scéně objeví i modelka Claudia Schiffer. Scéna trvala pouze 1 minutu a krásná Claudia za ni utržila neuvěřitelných 200 000 liber!

Vrácený honorář

U honorářů ještě chvíli zůstaňme. Jistě si pamatujete na odvážného mladíka Colina Frissela, který se nebál vydat hledat lásku až za oceán – do Ameriky. Byl to právě herec Kris Marshall, který podle nepotvrzených zdrojů vrátil šek získaný za film Láska nebeská. Proč? Údajně si natáčení natolik užil (hlavně scénu, kdy jej svlékají tři atraktivní herečky), že žádnou další odměnu za roli nechtěl.

Vítání na letišti

Vzpomínáte si na záběry, kdy se na letišti Heathrow s láskou vítají partneři i rodiny? Štáb je mohl získat jedině tak, že natočil skutečné cestující vracející se z cest, a to také udělal. Několik dní štáb vyčkával na onom letišti, skrytou kamerou točil tyto scény plné autentických emocí a když se režiséru Richardu Curtisovi některá z nich zalíbila, zkrátka se na místě zeptal přímo „účinkujících“, zda by scénu mohli použít do filmu.

Zajímají vás i další zajímavosti z natáčení vánočních filmů a pohádek? Zjistěte více třeba o natáčení vánočního filmu Grinch a ukradené Vánoce nebo legendární komedie Sám doma!

A jak jste na tom s vánočními dárky? Sehnali jste už dárečky pro celou rodinu nebo teprve sestavujete seznam, komu všemu budete vánoční dárky pořizovat?

Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...