Vánoční tradice 2015

Vánoce jsou za dveřmi, pomalu se blíží doba nakupování dárků, pečení cukroví a vánočního úklidu. Ani se nenadějeme a půjdeme kupovat vánoční stromeček a kapra, a potom už nastane ten dlouho očekávaný Štědrý den. Na jaké vánoční tradice se letos těšíte Vy?

Období adventu určují 4 adventní neděle. O těchto nedělích je jednak zvykem zapalovat svíčky na adventním věnci, jednak přistupuje většina obchodů na prodlouženou otevírací dobu. Z počátkem adventu se rovněž zahajují vánoční trhy.

Advent

Veškeré vánoční tradice a přípravy na samotné svátky začínají v období adventu. O první adventní neděli, která se často označuje také jako železná, zapalujeme na adventním věnci první ze svíček. O týden později, tedy na bronzovou neděli zapálíme už dvě svíčky – o vánočních svátcích tedy září již celý věnec. O adventu se rovněž začíná s tradičním pečením vánočního cukroví, nakupováním dárků na Vánoce a jsou zahájeny vánoční trhy.

 

Vánoce 2015

Vánoční svátky loňského roku se co do počasí nesly na teplotách kolem nuly. Předpověď na letošní Vánoce zatím není jednotná; některé slibují spíše Vánoce na blátě, jiné záplavy sněhu. Podle nejrůznějších průzkumů se také Vánoce 2014 ukázaly jako „chudší“ oproti předchozím rokům; to je přičítáno především ekonomické krizi a snižování platů. Letošní svátky by pak dle odhadů měly být již vyrovnanější a částečně i štědřejší než Vánoce 2014.


Přečtěte si také

Krájení jablka

Krájení jablka

Vánoční tradice, která se snad nejvíce dochovala až do dneška a má značnou historii. Krájení jablka o Vánocích jako tradici udržovali již naši předkové a věštili z rozkrojeného…

Přečíst »
Čekání na zlaté prasátko

Čekání na zlaté prasátko

Milá a úsměvná tradice vycházející ze štědrovečerního přísného půstu a určená především dětem. Zlaté prasátko se ukáže každému, kdo půst dodržel a jeho úkaz je za to odměnou.

Přečíst »
Házení střevícem

Házení střevícem

Tato tradice vznikla pravděpodobně z předpokladu, že každá svobodná dívka by se chtěla co nejrychleji dostat pod „čepec“. Máte-li doma mladou dívku, nebo slečnu v letech, kdy na…

Přečíst »
Šupina pod talířem

Šupina pod talířem

Rybí šupiny by podle tradice měli přinášet peníze a hojnost. Rybí šupina, nalezená po štědrovečerní večeři pod talířem, je vánoční tradice, která všem říká o hojnosti do dalšího…

Přečíst »
Pouštění lodiček

Pouštění lodiček

Tradičním vánočním zvykem je pouštění lodiček, které by mělo ukázat, koho čeká dlouhý a šťastný život, či kdo vycestuje daleko od svého domova. Udělejte si také lodičky ze…

Přečíst »
Jaké barvy ovládnou Vánoce 2015?

Jaké barvy ovládnou Vánoce 2015?

Vánoční sezóna se pomalu ale jistě blíží a za chvíli se obchody začnou plnit vánočními dekoracemi. Zjistěte s námi, jaké barvy jsou pro letošní vánoční sezónu nejvíce v kurzu!

Přečíst »
Indoor surfing 790 Kč Zobrazit více
Zobrazit pro:   mobil  |  tablet  |  počítač