Vánoční tradice

Vánoční období není jen o ozdobách a dárcích, ale také o tradicích, které naplňují naše domovy teplem a radostí.

Vánoční tradice s dětmi

Největší kouzlo mají vánoční tradice bezesporu pro děti. Vánoční pouštění kapra, nebo zdobení vánočního stromečku. Velkou zábavou pro děti může být výroba nejrůznějších vánočních dekorací. Vyrobte si vlastní ozdobičky na stromeček, nebo svíčku ze včelího vosku. Ruční vyrábění dekorací se jistě zařadí mezi Vaše oblíbené vánoční tradice.

Moderní vánoční tradice

Časy, kdy se na Štědrý den chodil krást stromeček do lesa, jsou pryč. Zdobení stromečku na Štědrý den však zůstává oblíbenou tradicí. Místo zpívání a poslechu koled přizdobení stromku však přichází nová vánoční tradice, sledování televize. Jednou za rok máme čas naladit se na pohádky. Dopřát si jednu či dvě krásné pohádky na Štědrý den může být zajímavým zpestřením. Pokud však u televize sedíte celý den, podívejte se raději na naše tipy jak strávit Štědrý den s rodinou.

Nejoblíbenější vánoční tradice

Mezi nejoblíbenější vánoční tradice patří krájení jablíček po večeři, nebo pouštění lodiček z oříšků. Děti ovšem tyto vánoční tradice nemívají příliš v lásce právě pro jejich načasování po štědrovečerní večeři. Zdržují je totiž od té nejoblíbenější vánoční tradice. Že nevíte, která to je? Přeci rozbalování vánočních dárků.

Přečtěte si také

Jak oslavit Halloween?

Jak oslavit Halloween?

Tento anglosaský lidový svátek si pomalu našel cestu i do českých luhů a hájů, a pokud se ho letos chystáte slavit i vy, máme pro vás inspiraci!

Přečíst celý článek
Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...