Adrenalinové dárky: zážitek pro každého

Adrenalinové dárky v naší republice zaznamenaly v posledních letech neuvěřitelný nárůst popularity. Pro vysvětlení nemusíme chodit daleko. Adrenalinový vánoční dárek je pro obdarovaného novou a intenzivní zkušeností, a zatímco klasický dárek končí ve skříni a sedá na něj prach, na zážitkové dárky se vzpomíná často celý život.

Adrenalinové dárky nepatří mezi nejlevnější, přináší ale vítaný element překvapení a originality. Pokud jste rozhodnuti adrenalinový dárek zakoupit, ale příliš se v tomto segmentu neorientujete, tento rádce vám pomůže.

Zážitkové dárky pro každého

Adrenalinové vánoční dárky, které nevyžadují žádnou extrémní aktivitu, jsou oblíbené a vhodné i pro starší lidi. Mezi takové tipy na dárky patří vyhlídkový let letadlem či let balonem. Obdobné adrenalinové dárky jsou akrobatický let, tandemový seskok padákem či paragliding. Nejste-li si jisti, jaký konkrétní dárek zakoupit, můžete zakoupit dárkový poukaz, se kterým si obdarovaný sám vybere, co jej zajímá. 

Adrenalinové dárky, na které se nezapomíná

Chcete-li darovat jako zážitky mnohem aktivnější, nabízí se mnoho možností a voleb. Mezi klasické adrenalinové dárky patří bungee jumping či zorbing (pohyb ve velké nafouknuté kouli po souši či po vodě – druhé verzi se říká aquazorbing).

Méně obvyklé adrenalinové vánoční dárky jsou např. jízda tankem, kurz kaskadérství či barokomora. Poslední jmenovaný patří mezi nové a exkluzivní tipy na vánoční dárky. Barokomora je speciální zařízení pro regulaci tlaku, ve kterém může obdarovaný zjistit, jaké je to např. dýchat vysokohorský vzduch nebo naopak být 100 metrů pod vodní hladinou.

Oblíbené adrenalinové dárky jsou i čtyřkolky (jízda na čtyřkolkách) či skákací boty (freejumpers). Stejně jako v předchozích tipech ale platí, že tyto zážitkové dárky už nejsou pro každého, proto jejich darování pro jistotu předem konzultujte. Nejsou nejlevnější a v případě nevhodného daru by šlo o spoustu zbytečně vyhozených peněz.

Zážitkové dárky však nemusejí být jen čistý adrenalin, mohou mít i praktické užití. Jedním z takových je mezi tipy na dárky jistě kurz potápění či škola smyku. Jde stále o adrenalinové vánoční dárky, nicméně obdarovaný si z nich bezpochyby odnese i něco praktického do dalšího života.

Přečtěte si také

Vánoční dárky 2023: Trendy a inspirace

Vánoční dárky 2023: Trendy a inspirace

Nápady občas dojdou každému, což může vést k nákupu zbytečných dárků. Vánoční dárky by měly odrážet osobnost obdarovaného, nastínit váhu citů a náklonnosti k druhému a měly by…

Přečíst celý článek
Dárky pro muže: erotika a sport

Dárky pro muže: erotika a sport

Říká se, že dárky pro muže se vybírají snadno a lépe než dárky pro ženy. Muži mají zpravidla širší spektrum zálib a rozhodně je neurazí ani nejrůznější adrenalinové dárky,…

Přečíst celý článek
Vtipné dárky pro každého

Vtipné dárky pro každého

Vánoční dárek nemusí být jen okázalé velkolepý dar či nebo být přehnaně prakticky. Platí to dvojnásob, pokud vybíráme dárek pro přátele a kamarády. Pokud je to váš případ, vtipné…

Přečíst celý článek
Jak být v darování dárků originální

Jak být v darování dárků originální

Rok se s rokem sešel a další Vánoce jsou tady. Pokud nechcete darovat svým blízkým další pár ponožek a knihu, vsaďte na netradiční dárky. Nevíte jaké? Nechte se inspirovat!

Přečíst celý článek
Hit letošních Vánoc – dárkový poukaz na letecký simulátor

Hit letošních Vánoc – dárkový poukaz na letecký simulátor

Všichni to moc dobře známe – shánění vánočních dárků na poslední chvíli. Pokud se letos chcete vyhnout stresu z nákupu vánočních dárků den před Štědrým dnem, přinášíme Vám tip na…

Přečíst celý článek
Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...