Levné vánoční dárky mohou být originální

Vánoční dárky nemusejí stát tisíce korun. Také obyčejný levný dárek může potěšit, tím spíše, že jeho výběrem musíte strávit více času a dát si na něm opravdu záležet.

Nabízíme vám několik tipů na levné dárky, které vás nezruinují, nicméně se za ně při jejich předávání nebudete muset ani přinejmenším stydět. I levné vánoční dárky mohou splnit svůj účel, zvláště, je-li v nich kus vaší vlastní práce a kreativity.

Levné vánoční dárky s osobním rozměrem

Vděčné levné dárky jsou nejrůznější předměty s fotografií, ke které má obdarovaný nějaký vztah (nejčastěji rodiny). Jako vánoční dárky tohoto typu mohou poslouží např. hrnek s fotografií, podložka pod myš s fotografií, puzzle s fotografií či rovnou zarámovaná fotografie z nějaké (pro obdarovaného významné) události.

Všechny tyto levné vánoční dárky vám vyrobí v každém větším copy centru nebo fotolabu. Při troše kreativity a snahy tak vznikne krásný levný dárek, který má i praktické užití a obdarovaný si na vás vzpomene pokaždé, když dárek u sebe doma spatří.

Levný dárek vlastní výroby

Máte-li jakékoli alespoň minimální umělecké vlohy, nebojte se je uplatní při vlastní tvorbě vánočního dárku. Napište báseň, složte skladbu. Dejte jí pak nějakou slušnou formu a máte naprosto luxusní levné dárky. Snaha se v tomto případě cení dvojnásob.

Pokud talentem nedisponujete, nezoufejte. Oblíbené levné dárky jsou i vlastnoručně nahrané kazety či vypálená CD s výběrem oblíbené hudby. Takový levný dárek ale není univerzálně darovatelný. Jako vánoční dárek pro přítelkyni poslouží výborně, pro babičku už ale vhodný nebude.

Univerzální levné dárky

Pokud vás nic z výše uvedeného neoslovilo nebo jste v časové tísni, takže připravit osobní levný dárek již nestihnete, určitě seženete v obchodech vánoční dárky za pár korun. Vděčné dárky jsou v tomto případě nejrůznější gastronomické speciality.

Sháníte-li dárek pro přítelkyni či kamarádku, nechte se v obchodě s belgickou čokoládou připravit mix belgických pralinek v dárkové krabičce. Pokud dárek pro přítele, zajděte do včelařství a kupte láhev medoviny. Medovina jistě překvapí, jako vánoční dárek není tak fádní a profláknutá jako víno. Potřebujete-li dárek pro milovníka piva, zakupte mu balíček pivních speciálů, např. belgická piva chutnají oproti českým velice rozdílně. Univerzální vánoční dárek pro kohokoli může být i dárková sada sýrů.

Všechny tyto tipy na vánoční dárky vás nebudou stát více, než několik málo set korun.

Levné vánoční dárky sice vyžadují trochu více příprav a přemýšlení dopředu, avšak ve výsledném dojmu nemusí obdarovanému vůbec ani dojít, jak levný dárek vlastně dostal.

Přečtěte si také

Dárky pro ženy: je lepší romantika, nebo praktičnost?

Dárky pro ženy: je lepší romantika, nebo praktičnost?

Koupit vhodný dárek pro ženy není vždy jednoduché a často se podobá běhu na dlouhou trať. Není přitom důležité, kolik dárek stojí, ale snaha a ochota věnovat mu dostatečnou…

Přečíst celý článek
Nejhezčí dárek 2023: čím zaručeně potěšíte?

Nejhezčí dárek 2023: čím zaručeně potěšíte?

Uvažovat již nad vánočními dárky nebo je všechny pořizujete na poslední chvíli? Přednosti i své nevýhody mají obě možnosti, nejhezčí dárky ale můžete koupit v kteroukoli roční…

Přečíst celý článek
Tipy na praktické vánoční dárky

Tipy na praktické vánoční dárky

Vánoční dárky nemusejí nutně představovat pouze romantické dary či obligátní „knížku nebo DVDčko“. Na vánoce můžete nakoupit pro své blízké a přátele i ryze praktické dárky. Je…

Přečíst celý článek
Originální dárky: co by vás nikdy nenapadlo

Originální dárky: co by vás nikdy nenapadlo

Občas máme potřebu darovat opravdu originální vánoční dárky, které mezi těmi ostatními jen tak nezapadnou. Nejdůležitějším kritériem výběru takového dárku není cena, ani praktická…

Přečíst celý článek
Vtipné dárky pro každého

Vtipné dárky pro každého

Vánoční dárek nemusí být jen okázalé velkolepý dar či nebo být přehnaně prakticky. Platí to dvojnásob, pokud vybíráme dárek pro přátele a kamarády. Pokud je to váš případ, vtipné…

Přečíst celý článek
Jak na správné vánoční dárky?

Jak na správné vánoční dárky?

Na internetu se to jen hemží tipy, jak vybrat správné vánoční dárky pro celou rodinu. Přesto tu a tam pod stromečkem najdeme kousky, které bychom nejraději zase zabalili zpátky do…

Přečíst celý článek
Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...