Levné vánoční dárky mohou být originální

Vánoční dárky nemusejí stát tisíce korun. Také obyčejný levný dárek může potěšit, tím spíše, že jeho výběrem musíte strávit více času a dát si na něm opravdu záležet.

Nabízíme vám několik tipů na levné dárky, které vás nezruinují, nicméně se za ně při jejich předávání nebudete muset ani přinejmenším stydět. I levné vánoční dárky mohou splnit svůj účel, zvláště, je-li v nich kus vaší vlastní práce a kreativity.

Levné vánoční dárky s osobním rozměrem

Vděčné levné dárky jsou nejrůznější předměty s fotografií, ke které má obdarovaný nějaký vztah (nejčastěji rodiny). Jako vánoční dárky tohoto typu mohou poslouží např. hrnek s fotografií, podložka pod myš s fotografií, puzzle s fotografií či rovnou zarámovaná fotografie z nějaké (pro obdarovaného významné) události.

Všechny tyto levné vánoční dárky vám vyrobí v každém větším copy centru nebo fotolabu. Při troše kreativity a snahy tak vznikne krásný levný dárek, který má i praktické užití a obdarovaný si na vás vzpomene pokaždé, když dárek u sebe doma spatří.

Levný dárek vlastní výroby

Máte-li jakékoli alespoň minimální umělecké vlohy, nebojte se je uplatní při vlastní tvorbě vánočního dárku. Napište báseň, složte skladbu. Dejte jí pak nějakou slušnou formu a máte naprosto luxusní levné dárky. Snaha se v tomto případě cení dvojnásob.

Pokud talentem nedisponujete, nezoufejte. Oblíbené levné dárky jsou i vlastnoručně nahrané kazety či vypálená CD s výběrem oblíbené hudby. Takový levný dárek ale není univerzálně darovatelný. Jako vánoční dárek pro přítelkyni poslouží výborně, pro babičku už ale vhodný nebude.

Univerzální levné dárky

Pokud vás nic z výše uvedeného neoslovilo nebo jste v časové tísni, takže připravit osobní levný dárek již nestihnete, určitě seženete v obchodech vánoční dárky za pár korun. Vděčné dárky jsou v tomto případě nejrůznější gastronomické speciality.

Sháníte-li dárek pro přítelkyni či kamarádku, nechte se v obchodě s belgickou čokoládou připravit mix belgických pralinek v dárkové krabičce. Pokud dárek pro přítele, zajděte do včelařství a kupte láhev medoviny. Medovina jistě překvapí, jako vánoční dárek není tak fádní a profláknutá jako víno. Potřebujete-li dárek pro milovníka piva, zakupte mu balíček pivních speciálů, např. belgická piva chutnají oproti českým velice rozdílně. Univerzální vánoční dárek pro kohokoli může být i dárková sada sýrů.

Všechny tyto tipy na vánoční dárky vás nebudou stát více, než několik málo set korun.

Levné vánoční dárky sice vyžadují trochu více příprav a přemýšlení dopředu, avšak ve výsledném dojmu nemusí obdarovanému vůbec ani dojít, jak levný dárek vlastně dostal.


Přečtěte si také

Dárky pro ženy: je lepší romantika, nebo praktičnost?

Dárky pro ženy: je lepší romantika, nebo praktičnost?

Koupit vhodný dárek pro ženy není vždy jednoduché a často se podobá běhu na dlouhou trať. Není přitom důležité, kolik dárek stojí, ale snaha a ochota věnovat mu dostatečnou…

Přečíst »
Nejhezčí dárek 2015: čím zaručeně potěšíte?

Nejhezčí dárek 2015: čím zaručeně potěšíte?

Uvažovat již nad vánočními dárky nebo je všechny pořizujete na poslední chvíli? Přednosti i své nevýhody mají obě možnosti, nejhezčí dárky ale můžete koupit v kteroukoli roční…

Přečíst »
Tipy na praktické vánoční dárky

Tipy na praktické vánoční dárky

Vánoční dárky nemusejí nutně představovat pouze romantické dary či obligátní „knížku nebo DVDčko“. Na vánoce můžete nakoupit pro své blízké a přátele i ryze praktické dárky. Je…

Přečíst »
Originální dárky: co by vás nikdy nenapadlo

Originální dárky: co by vás nikdy nenapadlo

Občas máme potřebu darovat opravdu originální vánoční dárky, které mezi těmi ostatními jen tak nezapadnou. Nejdůležitějším kritériem výběru takového dárku není cena, ani praktická…

Přečíst »
Vtipné dárky pro každého

Vtipné dárky pro každého

Vánoční dárek nemusí být jen okázalé velkolepý dar či nebo být přehnaně prakticky. Platí to dvojnásob, pokud vybíráme dárek pro přátele a kamarády. Pokud je to váš případ, vtipné…

Přečíst »
Jak na správné vánoční dárky?

Jak na správné vánoční dárky?

Na internetu se to jen hemží tipy, jak vybrat správné vánoční dárky pro celou rodinu. Přesto tu a tam pod stromečkem najdeme kousky, které bychom nejraději zase zabalili zpátky do…

Přečíst »
Indoor surfing 790 Kč Zobrazit více
Zobrazit pro:   mobil  |  tablet  |  počítač