Vánoční deník: Mik, Mik, Mikuláš… část 2.

Některé děti si vystrašení zaslouží

Koneckonců to byla docela zábava. Vešli jsme do místnosti a prťata od těch nejmenších v zavinovačkách až k těm puberťákům se buď rozkřičela, nebo dostala výraz naprostého děsu a nebyla schopna vydat ani hlásku. 

Čerti hned mezi ně vlítli, chrastili řetězy a blekotali. A některé dětičky brečely a choulily se k maminkám. Ty dva naši kluci překvapivě také. Přece jen jsem je měl za statečnější. Nebo že by na ně dolehlo černé svědomí, jak v posledních týdnech týrali svého tatínka?

A pak už to byl jednoduché. Přečetl jsem jméno, podle poznámek jsem vynadal za to, že ještě nosí dudlíka, počůrávají se, neuklízí si hračky a neposlouchají prarodiče. Ty více zlobivé jeden z čertů na chvíli strčil do pytle, pak přednesli básničku na usmířenou a anděl jim dal balíček se sladkostmi. A prcek spokojeně oddupkal zpátky k mamince.

A potom přišli na řadu Matouš s Tadeášem.

S pravdou ven!

Podíval jsem se do poznámky, kterou psala Janička. Měl jsem jim vyhubovat za to, že si neuklízejí hračky a při hraní moc lítají a křičí. A to mi nepřišlo zas tak trestuhodné. Proto jsem jim tam toho trochu přihodil.

„Tadeáš a Matouš… O vás tady mám pěkný záznam, mladí pánové. Čerti poslouchejte, tyto dva chlapci málem zapálili celý byt, vytopili koupelnu tak, že se u souseda muselo malovat, rozbili pračku, takže se musel zavolat opravář a navíc lžou. A to vlastními otci.“

Tátové-čerti se toho samozřejmě chytli, protože to byla mnohem větší zábava, než že někdo nekrmí křečka. Začali ještě víc chrastit a chtěli kluci nacpat do pytle.

„A ke všemu ještě žalují na tatínka mamince.“

Ale to jsem asi neměl říkat. V tu ránu mě totiž kluci prokoukli a se sborovým „TATI!“ se na mě vrhli a strhli mi plnovous i čepicí.

Všude najednou bylo plno zmatku, menší labilní děti opět řvaly, já jsem ležel na zemi a Tadeáš s Matoušem ze mě rvali kostým a křičeli:

„To je náš táta! Tati, ahoj!“

A jak to dopadlo? Jana se na mě naštvala. Na mě! Chápete to? Já jsem přece za nic nemohl. Byl jsem oběť. Jeli jsme domů, ona se mnou nemluvila a kluci nadšeně brebentili, spokojení s objevem, že čerti ani Mikulášové neexistují. Tak vidíte, jaký já jsem to ale bořič dětských ideálů…

Předchozí díl naleznete zde.

Pokračování seriálu si můžete přečíst zde.

Přečtěte si také

Vánoční deník: Pomoc, hoří!

Vánoční deník: Pomoc, hoří!

První adventní neděle přinesla kromě první sněhové nadílky i jiná překvapení. Bohužel ne všechna tak milá, jak by se mohlo zdát.

Přečíst celý článek
Vánoční deník: Jak jsem ztratil dítě: část 1.

Vánoční deník: Jak jsem ztratil dítě: část 1.

Jsem programátor, táta, milující manžel a mimo jiné také chlap, který je bůhví za co trestaný. Žena si zlomila nohu a já se tak musím starat o celou domácnost i o děti. K tomu…

Přečíst celý článek
Vánoční deník: Jak jsem ztratil dítě: část 2.
Vánoční deník: Už máš dárky, programátore?

Vánoční deník: Už máš dárky, programátore?

Vánoce, Vánoce přicházejí…! A mně vůbec do zpěvu není. V současné chvíli jsem totiž otec na plný úvazek, který kromě starostí o dvojčata a manželku musí ještě zajistit dokonalé…

Přečíst celý článek
Vánoční deník: Velké finále

Vánoční deník: Velké finále

A je to tady. Je to za námi.  Nakonec i táta na plný úvazek a programátor vržený do reálného světa přežil Štědrý den a všechna úskalí s ním spojená. Ale vězte, že to nebylo…

Přečíst celý článek
Advent klepe na dveře!

Advent klepe na dveře!

Advent klepe na dveře a sním již začne ono vytoužené odpočítávání do Vánoc. Umocněte kouzelnou atmosféru očekávání krásnými adventními dekoracemi. Prozradíme Vám tajemství. Nejen…

Přečíst celý článek
Večírek, na který nikdo nezapomene: Jak ho připravit?

Večírek, na který nikdo nezapomene: Jak ho připravit?

Ať už se chystáte uspořádat večírek k jakékoliv příležitosti, určitě chcete, aby se vaši hosté především dobře bavili. Proto je potřeba se dobře připravit!

Přečíst celý článek
Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...