Vánoční dekorace

Vánoční dekorace patří nezaměnitelně patří k vánočním tradicím. Chcete se o vánočních dekoracích dozvědět více? Víte například, jaké jsou druhy vánočních ozdob? A víte jak je vyrobit?

Vánoční dekorace

Vánoční dekorace včetně výzdoby a rozličných ozdob zpříjemní váš domov a utvoří tu správnou vánoční atmosféru přímo ve vašem obývacím pokoji! Návodů na tvorbu vánočních dekorací lze nalézt bezpočet. Vybrali jsme pro vás ty nejtradičnější - vánoční ozdoby. Můžete se také  inspirovat, jak se píše vánoční přání či se podívejte na zajímavé vánoční obrázky

Mezi tradiční vánoční dekorace zajisté patří i vánoční hvězda, kterou se můžete kochat i po vánočních svátkách téměř po celý rok. Nesmíme zapomenout také na ozdobení vánočního stromečku, na který můžete vyrobit a pověsit rozličné ozdoby, například dle následujících návodů.

 

Vánoční ozdoby – výroba

Ruční výroba vánočních ozdob nemusí být pouze úsporným řešením v době ekonomické krize. Budete překvapeni, do jaké míry Vás začne taková ruční práce bavit, jakmile se do ní pustíte. Výroba vánočních ozdob s dětmi Vám dovolí naplno prožít nastupující sváteční atmosféru. Zapojit navíc můžete také děti. I zde na našem webu najdete celou řadu návodů, jak vyrábět háčkované ozdoby, vánoční svícny, ozdoby z papíru a řadu dalších dekorací. 

 

Podívejte se také na další vánoční tradice!

 

Druhy vánočních ozdob

Podívejte se jaké druhy vánočních ozdob lze vyrobit.

Vánoční ozdoby z papíru

Zůstaly Vám po zabalení všech dárků nepotřebné malé odstřižky krásných balicích papírů? Nevyhazujte je! S pomocí takových odstřižků můžete snadno vyrobit krásné ozdoby na svůj vánoční stromeček! Budete potřebovat jen nůžky, lepidlo a své šikovné ruce. Překvapí Vás, jaké krásné tvary dokážete nejrůznějším prostřiháváním, skládáním do ruliček a ohýbáním papíru vytvořit. 

 

Vánoční ozdoby z korálků

Tradiční sváteční dekorace, vánoční ozdoby z korálků, přicházejí opět do módy! Nezůstávejte ani Vy pozadu a vykouzlete za pomoci drátků a korálků nádherné ozdoby nejen na vánoční stromek. Mezi nejoblíbenější motivy patří například stromečky, sněhové vločky nebo andílci. Nemusíte se ale bát zapojit fantazii a vymýšlet své vlastní ozdoby. Obdiv všech svátečních návštěvníků Vás nemine! 

 

Skleněné vánoční ozdoby

Vánoční ozdoby vyrobené ze skla u nás patří mezi ty nejrozšířenější. Dnešní trh nabízí skutečně široký výběr tohoto druhu ozdob. Narazíte na klasické kulaté ozdoby s nejrůznějšími ornamenty, ale už dlouhá léta jsou k dostání například i skleněné postavičky připomínající Mikuláše či soby. Pořídíte také ručně malované vánoční ozdoby. Skleněné ozdoby rozhodně nemusejí být nudné! 

 

Dřevěné ozdoby

Vánoční ozdoby ze dřeva představují další z tradičních dekorací, jakými každoročně zkrášlujeme své vánoční stromky. Dřevo je příjemné na dotek, pěkně voní a připomíná nám starobylé tradice. Kdysi se všechny dřevěné ozdoby a dekorace vyřezávaly ručně, dnes už jsou převážně dílem sériové výroby. Pokud Vás ale nemrzí si připlatit, pořídíte u českých řezbářů ještě dnes originální, velmi propracované a umělecky hodnotné kusy.

 

Podívejte se také na háčkované ozdoby.


Přečtěte si také

Vyrábíme s dětmi vánoční ozdoby I

Vyrábíme s dětmi vánoční ozdoby I

Podzim už je v plném proudu a na dveře už zase klepou Vánoce. Udělejte si chvíli čas na své děti a připravte s nimi originální ručně vyráběné vánoční ozdoby. Nejenže spolu…

Přečíst »
Jaké barvy ovládnou Vánoce 2015?

Jaké barvy ovládnou Vánoce 2015?

Vánoční sezóna se pomalu ale jistě blíží a za chvíli se obchody začnou plnit vánočními dekoracemi. Zjistěte s námi, jaké barvy jsou pro letošní vánoční sezónu nejvíce v kurzu!

Přečíst »
4 vánoční dekorační trendy pro rok 2015: Který si vyberete?

4 vánoční dekorační trendy pro rok 2015: Který si vyberete?

Také se již nemůžete dočkat Vánoc? Každý rok přemýšlíte, jak nazdobíte byt a hledáte nové nápady? Zjistili jsme pro vás, jaké trendy budou vládnout letošní vánoční sezóně.

Přečíst »
Jak oslavit Halloween?

Jak oslavit Halloween?

Tento anglosaský lidový svátek si pomalu našel cestu i do českých luhů a hájů, a pokud se ho letos chystáte slavit i vy, máme pro vás inspiraci!

Přečíst »
Sudový nábytek Sudový nábytek 3 200 Kč Zobrazit více
Indoor surfing Indoor surfing 950 Kč Zobrazit více
Zobrazit pro:   mobil  |  tablet  |  počítač