Vánoční dekorace

Vánoční dekorace patří nezaměnitelně patří k vánočním tradicím. Chcete se o vánočních dekoracích dozvědět více? Víte například, jaké jsou druhy vánočních ozdob? A víte jak je vyrobit?

Vánoční dekorace

Vánoční dekorace včetně výzdoby a rozličných ozdob zpříjemní váš domov a utvoří tu správnou vánoční atmosféru přímo ve vašem obývacím pokoji! Návodů na tvorbu vánočních dekorací lze nalézt bezpočet. Vybrali jsme pro vás ty nejtradičnější - vánoční ozdoby. Můžete se také  inspirovat, jak se píše vánoční přání či se podívejte na zajímavé vánoční obrázky

Mezi tradiční vánoční dekorace zajisté patří i vánoční hvězda, kterou se můžete kochat i po vánočních svátkách téměř po celý rok. Nesmíme zapomenout také na ozdobení vánočního stromečku, na který můžete vyrobit a pověsit rozličné ozdoby, například dle následujících návodů.

Vánoční ozdoby – výroba

Ruční výroba vánočních ozdob nemusí být pouze úsporným řešením v době ekonomické krize. Budete překvapeni, do jaké míry Vás začne taková ruční práce bavit, jakmile se do ní pustíte. Výroba vánočních ozdob s dětmi Vám dovolí naplno prožít nastupující sváteční atmosféru. Zapojit navíc můžete také děti. I zde na našem webu najdete celou řadu návodů, jak vyrábět háčkované ozdoby, vánoční svícny, ozdoby z papíru a řadu dalších dekorací. 

 

Podívejte se také na další vánoční tradice!

Druhy vánočních ozdob

Podívejte se jaké druhy vánočních ozdob lze vyrobit.

Vánoční ozdoby z papíru

Zůstaly Vám po zabalení všech dárků nepotřebné malé odstřižky krásných balicích papírů? Nevyhazujte je! S pomocí takových odstřižků můžete snadno vyrobit krásné ozdoby na svůj vánoční stromeček! Budete potřebovat jen nůžky, lepidlo a své šikovné ruce. Překvapí Vás, jaké krásné tvary dokážete nejrůznějším prostřiháváním, skládáním do ruliček a ohýbáním papíru vytvořit. 

 

Vánoční ozdoby z korálků

Tradiční sváteční dekorace, vánoční ozdoby z korálků, přicházejí opět do módy! Nezůstávejte ani Vy pozadu a vykouzlete za pomoci drátků a korálků nádherné ozdoby nejen na vánoční stromek. Mezi nejoblíbenější motivy patří například stromečky, sněhové vločky nebo andílci. Nemusíte se ale bát zapojit fantazii a vymýšlet své vlastní ozdoby. Obdiv všech svátečních návštěvníků Vás nemine! 

 

Skleněné vánoční ozdoby

Vánoční ozdoby vyrobené ze skla u nás patří mezi ty nejrozšířenější. Dnešní trh nabízí skutečně široký výběr tohoto druhu ozdob. Narazíte na klasické kulaté ozdoby s nejrůznějšími ornamenty, ale už dlouhá léta jsou k dostání například i skleněné postavičky připomínající Mikuláše či soby. Pořídíte také ručně malované vánoční ozdoby. Skleněné ozdoby rozhodně nemusejí být nudné! 

 

Dřevěné ozdoby

Vánoční ozdoby ze dřeva představují další z tradičních dekorací, jakými každoročně zkrášlujeme své vánoční stromky. Dřevo je příjemné na dotek, pěkně voní a připomíná nám starobylé tradice. Kdysi se všechny dřevěné ozdoby a dekorace vyřezávaly ručně, dnes už jsou převážně dílem sériové výroby. Pokud Vás ale nemrzí si připlatit, pořídíte u českých řezbářů ještě dnes originální, velmi propracované a umělecky hodnotné kusy.

 

Podívejte se také na háčkované ozdoby.

Přečtěte si také

Vyrábíme s dětmi vánoční ozdoby I

Vyrábíme s dětmi vánoční ozdoby I

Podzim už je v plném proudu a na dveře už zase klepou Vánoce. Udělejte si chvíli čas na své děti a připravte s nimi originální ručně vyráběné vánoční ozdoby. Nejenže spolu…

Přečíst celý článek
Jak vánočně vyzdobit byt?

Jak vánočně vyzdobit byt?

Bez vánočních dekorací doma tu správnou sváteční atmosféru vykouzlíte jen těžko. Vánoční dekorace jsou stejně neodmyslitelnou součástí Vánoc jako vůně vanilkových rohlíčků či…

Přečíst celý článek
Jaké barvy ovládnou Vánoce 2023?

Jaké barvy ovládnou Vánoce 2023?

Vánoční sezóna se pomalu ale jistě blíží a za chvíli se obchody začnou plnit vánočními dekoracemi. Zjistěte s námi, jaké barvy jsou pro letošní vánoční sezónu nejvíce v kurzu!

Přečíst celý článek
4 vánoční dekorační trendy pro rok 2023: Který si vyberete?

4 vánoční dekorační trendy pro rok 2023: Který si vyberete?

Také se již nemůžete dočkat Vánoc? Každý rok přemýšlíte, jak nazdobíte byt a hledáte nové nápady? Zjistili jsme pro vás, jaké trendy budou vládnout letošní vánoční sezóně.

Přečíst celý článek
Jak oslavit Halloween?

Jak oslavit Halloween?

Tento anglosaský lidový svátek si pomalu našel cestu i do českých luhů a hájů, a pokud se ho letos chystáte slavit i vy, máme pro vás inspiraci!

Přečíst celý článek
Ještě jste nenašli ten správný dárek? Zkuste Váš výběr více upřesnit...